Tukholman mamumellakat

suuri uutinen maailmalla.

http://www.expressen.se/nyheter/upplopp-i-stockholm---en-nyhet-i-hela-varlden/

Ruotsia suosiva Ylekin on nyt pakosta joutunut kertomaan näistä mellakoista,joiden takana on siis lähinnä muslimitaustaiset tyypit,sitä ei toki Yle suostu kertomaan.Maikkarin uutisissa tuodaan nämäkin asiat selvästi paremmin esiin.

Ruotsi on malliesimerkki kuinka täysin holtiton maahanmuutto eräistä Euroopan ulkopuolisista maista,saa aikaan valtavia ongelmia.Niistäkin voi lukea tuosta blogikirjoituksesta,ruotsalainen alkuperäistekstikin netistä löytyy.

http://elisasipil.puheenvuoro.uusisuomi.fi/139140-maahanmuutto-ruotsiin-ei-ole-enaa-poliitikkojen-hallinnassa
1075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

YK alkaa tutkimaan persujen ihannevaltion Pohjois-Korean vankiloita. Satoja tuhansia oman maan kansalaisia on vankiloissa mielivaltaisesti vangittuna ja kidutettavana. Viettävätkö persukansanedustajat Eerola ja Turunen hiljaisen hetken myös tämän asian kunniaksi?

Äänestä
  • Svekko psyko projisoi taas. Svekon ihannevaltiohan on Kongo. Ilmaisella saa loisia, kuten punikkien täyttämä velkaantunut Ahneidenmaa.

    Äänestä

"Ruotsi on malliesimerkki kuinka täysin holtiton maahanmuutto eräistä Euroopan ulkopuolisista maista,saa aikaan valtavia ongelmia."

Ruotsi on malliesimerkki siitä, mihin johtaa moderni nykylänsimainen malli eli uusi maailmanjärjestys: talouden, työn ja pääoman globalisaatio, rajoista vapaa liikkuvuus, ihmisten rahankaltainen vaihdettavuus, ideologinen liberalismi ja monikulttuurisuus joka todellisuudessa ei ymmärrä kulttuurin syvemmästä luonteesta mitään.

Massasiirtolaisuus ja "holtiton maahanmuutto" ei ole syy vaan seuraus.

Aikoinaan kansallisvaltio Ruotsi hävitti alueeltaan itseään vanhemmat paikalliset ja maakunnalliset traditiot ja monimuotoisuuden. Jälkimodernin kauden myötä Ruotsi ryhtyi hävittämään itseään. Maahanmuuttajat tulevat taikka heidät tuodaan tyhjään tilan, kulttuuriseen vakuumiin. Nihilismin valta päättyy väkivaltaan.

Äänestä
  • Ei ole ruotsi hääppöinen maa ei,mutta ei sitä ole myöskään sinun venäjäsi - ongelmia on yllinkyllin.

    Äänestä

  • ja sisäisiä kirjoitti:

    Ei ole ruotsi hääppöinen maa ei,mutta ei sitä ole myöskään sinun venäjäsi - ongelmia on yllinkyllin.

    Putinin pitäisi kipata Venäjän roskat Malmön slummiin.

    Äänestä

Joensuussa ilmestyvä sanomalehti karjalaisen mukaan
Tukholmassa riehuu "nuoriso." Ei sanallakaan mainita
taustoja tai sitä että kyseessä on maahanmuuttajat.
Voi tätä sensuurin ja pelon aikaa.....

Äänestä

Mellakat alkoivat samaan aikaan, kun Ruotsin jääkiekkojoukkue laittoi päähänsä kultaikypärät. Kun Estelle pääsi kätösillään voitonmaltaa koskemaan, oli jo täysi rähäkkä päällä Husbyssä.
Kesti monta päivää, että Suomeesa edes asiaa mainittiin.
Ja sitten sitä vähäteltiin.
Mm. uutisissa, että "ovat laantumaan päin" kerrottiin samaan aikaan kun oli tiedossa, että useita taloja ja lukuisia autoja oli tulessa.
Ajatelkaa, jos omalla asuinaluellaan palaisi autoot, eikä palokuntaa ja poliisia edes päästettäisiä paikalle.
Se savu on mustaa ja myrkyllistä.

Äänestä

Järeämmät otteet käytöön vaan poliisille siellä,vesitykit ja kumiluodit tekee terää.

Äänestä

Fredrik Reinhardt vai mikä sen nimi on, on muuten eräältä osaltaan afrikkalainen. Hänen eräs esi-isänsä tuotiin Afrikasta Ruotsin hoviin.
Kasvoista kyllä näkeekin, että näin on.
Hän ei aio mennäHusbyhyn vaan pysyy omalla alueellaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uppoaa se kirjoitti:

suuri uutinen maailmalla.

http://www.expressen.se/nyheter/upplopp-i-stockholm---en-nyhet-i-hela-varlden/

Ruotsia suosiva Ylekin on nyt pakosta joutunut kertomaan näistä mellakoista,joiden takana on siis lähinnä muslimitaustaiset tyypit,sitä ei toki Yle suostu kertomaan.Maikkarin uutisissa tuodaan nämäkin asiat selvästi paremmin esiin.

Ruotsi on malliesimerkki kuinka täysin holtiton maahanmuutto eräistä Euroopan ulkopuolisista maista,saa aikaan valtavia ongelmia.Niistäkin voi lukea tuosta blogikirjoituksesta,ruotsalainen alkuperäistekstikin netistä löytyy.

http://elisasipil.puheenvuoro.uusisuomi.fi/139140-maahanmuutto-ruotsiin-ei-ole-enaa-poliitikkojen-hallinnassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu