Kerrankin on tulossa järkeä Tampereen päätöksiin. Ei kävelykaduilla tarvita mitään jakelukuorma-autoja parkissa. Alueen yrittäjät voivat kayttää yöllistä aikaa varastojen täydentämiseen.
Hämeenkatu myös autoista tyhjäksi ja heti.
Hämeenkatu myös autoista tyhjäksi ja heti.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvä idea, mutta älä valita sitten kun jakeluautojen moottoriäänet ja peruutuspiippaukset alkavat kuulua makuuhuoneesi ikkunan alta klo 05 - 07!
VÄÄRIN!!! monesti töissä olessani näen jakeluautojen olevan liikkeellä jo klo 3 yöllä. Joten ne autot pörrää siinä 3-4 aikaa yöllä
Rumat terassit pois keskustasta. Rumat bussit pois keskustasta. Rumat autot pois keskustasta. Rumat ihmiset pois keskustasta. Rumat eläimet pois keskustasta.
Rumat ihmiset pois keskustasta!
Ruma keskusta pois keskustasta!
Ruma kokoomus pois keskustasta!
Hämpin parkissa ja tulevassa Kunkun parkissa tuskin on otettu suunnitelmissa huomioon, että pakettiautot voisivat jakaa tavarat tunnelin kautta liikkeisiin?
Mitä hyötyä siitä on, poliisit sielä pörrää kuitenkin autoillaan. Sitten pitää myös poliisi laitaa kulkemaan jalkasin
Ehdotus on hyvä, KANNATAN!!!
Sanon kannatajille " tyhmästä päästä kärsii koko ruumis"