Veroparatiisi sijoittajien parketti bisnes loppuu

Näin se avoin eu antaa markkinatalouden rellestää ja siirtää tehtaat halpamaihin.
upoflorin omistajat on Jerseyn saarilla sama firmaa kuin A ja K1 katsastukset. Sekä myös siwat ja valintatalot. Syötävä on mutta mistä rahat ruokaan kun työt loppuu.

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/talous/karelia-upofloor-saattaa-lopettaa-kuopion-tehtaansa/1330822
4117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sossusta. Sieltä ne muutkin hakee. Ei se ole sen kummempaa.

Äänestä

Sossustakin rahat loppuu jos ei ole yhteisöveron maksajia tai työssäolevien verotus nousee.
Kun Kreikka ja Kypros käy myös sossun luukulla. Näille Jyrki on antanut etuiluaseman.

Äänestä

Kohta ei ole Suomessa enää kellään töitä, jopa 90-luvun työttömyysluvut jäävät toiseksi kun alkaa firmoja mennä nurin kuin heinää lakoon.
Eipähän tule päästöjäkään kun kukaan ei tee mitään, ei kulu energiaa eikä kenenkään tarvitse ajella työpaikalle saati omistaa edes autoa kun ei ole siihen varaa.
EU:n ruoka-apukin ollaan lopettamassa niin työttömäksi jääneet kuolevat nälkään niin ei ole senkään vertaa väkeä täällä hengittelemässä hiilidioksidia ulos keuhkoistaan, rikkaalla eliitillä hyvin pian väljät oltavat tässä maassa mitä nyt sudet ja karhut sekä miehittäjät voi vähän ahdistella mutta onhan rikkailla varaa aseisiin...

Äänestä
  • Maailmanloppu voip kato tulla muutenkii ku tsunami tai valtava astroidin törmäys loppua kohi vauhti aina kiihtyy, eipä rikkaillakaan sitte oo sen helpompaa kun rahalla ei oo mitään arvoa, takkojaan voivat sytytellä jottei palella ikiroudassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TässäSenNäkeeSaatana kirjoitti:

Näin se avoin eu antaa markkinatalouden rellestää ja siirtää tehtaat halpamaihin.
upoflorin omistajat on Jerseyn saarilla sama firmaa kuin A ja K1 katsastukset. Sekä myös siwat ja valintatalot. Syötävä on mutta mistä rahat ruokaan kun työt loppuu.

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/talous/karelia-upofloor-saattaa-lopettaa-kuopion-tehtaansa/1330822

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu