Toimiskohan mitenkään jos esim pari peltoa aitais shetlannin poneille ja niille tyrkkäis sinne saavit missä olis vettä ja sitten pari suolakiveä ja johonkin heinä seimi/häkki? Siellä ne saisi elää omaa elämäänsä toki niille tehtäisi katos missä olisi yksi seinä 1/3 auki ja muuten umpinainen. Sähkö aitaa ajattelin kun voi laudalla tulla hippasen kalliiksi.. :DD toki poneja joka päivä tarkistettais et kaikki ois kunnossa jne.
Villi poneja suomeen?
Villiponiiiiii
2
132
Vastaukset
- damda
eihän ne mitään villiponeja olis...
- katherine
En tiedä ootko tosissasi tämmöistä suunnittelemassa, mutta jos olet, niin huomaa että pihattoon on olemassa ihan tarkat määräykset laissa. Pelkkä koppi, jossa on yksi seinä vähän auki, ei kelpaa pihatoksi lain mukaan. Suosittelen tutustumaan määräyksiin ensin.
Mutta jos on kunnollinen pihatto ja riittävän suuri laidun, niin mikäs siinä. Poneilla tosin on se ongelma, että ne saavat herkästi kaviokuumeen, etenkin jos pellolla kasvaa hyvin tuoretta ruohoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392477
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381343- 841313
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40949Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.123832- 31761
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d6820529