Jos olen vähäpätöinen mielipiteideni kanssa ja jos pienimunaisuuteni takia kerron mielestänne naurettavaa 13cm -faktaa —minä yksi vitun tyyppi— niin pitääkö teidän niin henkilökohtaisesti ottaa? Onko mielipiteessäni vinha perä? Ette te muuten asusta joka asiaan sotkisi, kun tältä yritän olla pois, vaan antaisitte olla ja ette kommentoisi ja provosoisi. Mutta mahtaa olla niin, että tiedätte itsekkin totuuden eli sen, että 13 X 10cm (luumitta/ympärys) on totuus?
Miksi olette minulle niin katkeria?
Asus ihan ite
582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Anteeksi Asus, en ikinä enää kuittaile sinulle, järkijätkä oot .
Asus on varmastikin Mensan kunniajäsen. Me tavikset ei vaan ymmärretä hänen monimutkaisia ajattelumallejaan.
Asuksen ajatusmaailma on kyllä mielestäni selkeää, faktaan perustuvaa ja vilpitöntä. Rehellistä! Itsekriittisyyteen perustuvaa.
Kyllä täällä muut kääntää selvät asiat vaikeiksi. Mutta se on se heikko itsetunto ja kokemattomuus.
Asus on Suomen ainoa isomunainen iso komea mies, jonka edessä naiset lankeavat ja miehet saavat kasvoilleen kateuden viherryksen.
Asuksen itsetunto on ylivertaista ja kokemuksensa ei ole edes tästä maailmasta. Muiden kokemattomuus ja huonoitsetuntoisuus saattavat häntä ehkä aavistuksen huvittaa, mutta ison miehen nallekarhumaisella lempeydellä, hän ei sitäkään paljasta, vaan hän tukee ja ymmärtää kanssaihmisiään ja kanssakeskustelijoitaan.
Kärsivällisesti (yli 10 vuotta) hän on toistanut asiaansa ja väsymättä hän korjaa väärää, välillä itsekin linkkaamaansa tietoa.
Hänen ylivertainen olemuksensa ja tietämyksensä saa kaikki kusipöksyjä nuuhkivat ikirunkkarit itkemään omaa surkeuttaan peräkammarissaan ja itkua vääntäen peilin edessä voihkimaan: Voi. Kunpa olisin kuin Asus.
Presidentti on jo omakätisesti kirjoittanut kutsun juhliinsa, jotka pidetään Tampereella kuudes joulukuuta. Omakätisesti sen vuoksi, että noin tärkeän miehen unohtaminen kutsulistalta olisi törkeä virhe.
Anna Asus lempeytesi loistaa meille matosille.
Mä myönnän olevani sulle katkera, koska oot niin fiksu ja isomunainen.