Tuo on siis Tukholman Husbyssä mellakoineen ja pidätetyn terroristin nimi.
Onko tuo nimi mielestänne suomalainen ?
Onko tuo nimi mielestänne suomalainen ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Yhtä suomalainen kuin sinä ja minä, mikäli sun äitisi on suomalainen.
Jos Abdullrahman on Suomen kansalainen, totta kai hän on suomalainen ja Suomi hoitaa hänen kotimaanaan hänen asioitaan, jos hän joutuu jossakin ulkomailla vaikeuksiin, vaikkakin hän olisi ne itse aiheuttanut.
Kaikki Suomen kansalaiset ovat suomalaisia, eihän meillä ole tapana antaa Suomen passia aivan ulkomaalaisille.
Mahdollisesti Ahmed on myös Suomessa syntynyt.
Onko slavofiili siviilipalvelusmies Halla-aho suomalainen? Mielestäni siinä vaiheessa kun alkaa halveksia Suomalaista kansanvaltaa, pyrkien jopa hajottamaan kansakunnan yhtenäisyyden jakamalla kansaa aitoihin ja epäaitoihin kansalaisiin menettää oikeutensa kutsua itseään suomalaiseksi. Desantti Halla-aho onkin nykyään enemmän venäläinen kuin suomalainen eikä siksi mokomaa hyypiötä pitäisi päästää käsiksi mihinkään mihin Putin diktatuuri toivoisi pääsevänsä.
Eikö viherhur.rivassari tajua että suomalainen ja Suomen passin omaava,on ihan eri asia.
Ei somalista suomalaista tule.
onko "james" suomalainen etunimi?
Kannattaa kysyä Vitja Riljaselta ja Lippo Päiviseltä
tai 7-ratikassa kysele ruotsinkielellä
Ahmed on persujen Vuosaaren yhdistyksen puheenjohtaja. Taas persua syrjitään.
Eikö toki 7-ratikassa kannata kysyä myös suomeksi, viroksi, pohjoissaameksi, venäjäksi, somaliksi, engalnniksi, saksaksi, Brasilian portugaliksi eli brasiliaksi, ranskaksi, norjaksi, inarinsaameksi, latviaksi, tanskaksi, arabiaksi ja mitä kieliä niitä nyt onkaan tässä kielten sekamelskassa. Todella upeeta!
Soini on todellinen svekonimi.
Soini on käännös ruotsalaisesta nimestä Sven.
Ahmed Abdullrahmann on mu.sulmaaninee.kerin nimi Somaliasta.
'Tyypillinen sweduiini nimi eli tukholmalais nimi! ensimmäinen nimi Ahmed paljastaa heti nimistä ymmärtäville, että se on tullut ruotsalaisesta ilmaisusta AH ja loppuosa on sanasta med
Sukunimi tulee ruotsinsuomalaisesta slangi ilmaisusta dullasta saa rahaa, taikka ilmaisusta dullaa joutuu rahaamaan.
Nimi voi olla niin sanottu piiloviesti kantajansa ammatin valinnasta.
Kaveri on syntyjään aivan selvä Virtanen tai Lahtinen jo pelkästään ulkoiselta olemukseltaan.
nyt ymmärrän paremmin monien nimien todellisen merkitykse
Kyllä kyseessä on ihan tavallinen Kalle Virtanen, joka joutui linnaan rötöksistään ja vapauduttuaan muutti nimensä Ahmediksi, jottei jo nimestä tunnettaisi.