Mulla tosiaan ei tunnu itsetyydyttäminen hyvältä vaikka tekis mitä esim hierois klitorista tai sormettais.. sattuu vaan pirusti. En kostu ikinä. Enkä oo ikinä garrastanu seksiä. Mitä teen, tunnen olevani niin erilainen kuin muut!?
Itsetyydytys ei tunnu missään
jelppiikiitos
6593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jospa et ole vain kiihottunut yrittäessäsi? Oletko lukenut eroottisia tarinoita tai katsellut eroottista matskua netistä, telkkarista? Kokeillut tyydyttää puolen tunnin katselun tai lukemisen jälkeen?
Jos tunnet halua ja olet kiihottunut, voi pelkkä kuivuuskin olla ongelmana. Hanki jotain ihoöljyä ja kokeile sen kanssa hyväillä herkillä otteilla klitoristasi, ajatellen samalla eroottisia ja kiihottavia asioita. Kitka nopeasti aiheuttaa kuumotusta ja jopa kipuakin. Esim ceridal sumutettava ihoöljy apteekista toimii todella hyvin tässäkin tarkoituksessa, eikä maksa paljoa. Samaa ainetta käytetään esim. kuivuneen ihon hoidossa.
Entä oletko kokeillut värisevää lelua, moni nainen oppinut sellaisen kanssa klittaorkun saavuttamisen. Hanki hiljainen ja erilaisia hierontaohjelmia sisältävä. Ihoöljy ei sovi sellasen liukkariksi, pitää olla vesiliukoinen ettei lelu mee rikki.
Minulla sama ongelma joten et ole ainoa. Kun sormetan niin se sattuu välillä jopa niin paljon että pitää lopettaa eikä uskalla laittaa mitään sisälle emättimeen. Olen neitsyt ja tunnen myös olevani erinlainen ja ns huono.
Laita pikkarit jalkaan, se mulla tuntuu kiihottavamalta ja mulla on pillu ihan märkä jo parin sormettamisen jälkeen
jos se sormetus sattuu ni kanttii nuolla sormi märäks ja sitte alottaa/jatkaa koska aika harvoin ne emättimen ulkopinnat (näkyvät alueet) taikka pieemmät häpikset kostuu. Normaalia jos sattuu. Sormi märäks ni joha helpottaa
ääntely lisää mielestäni rentoitumista ja avautumista
älä yritä väkisin. tutkiskele ensin mikä kiihoittaa sinua. jokin musiikki, ajatus jostain ihmisestä tai julkimosta, jne. sitten kun olet märkä, kokeile hellästi. älä heti yritä penetraatiota. nuorelle, kokemattomalle aina kivuliasta varsinkin ilman kostumista. itse en teininä nauttinut itsetyydytyksestä käsin ollenkaan. vain jotain vasten kyhnyttelystä. aikuisempana kun olin sinut oman seksuaalisuuteni kanssa aloin vasta nauttia itsetyydytyksestä kunnolla.