SAIRAALA VIRRAT

Miten on mahdollista ettei saa aikoja lääkäriin muuta kun monen viikon/kuukauden päähän?.Lääkäreitä on kyllä mitä minä olen huomannut.Virroilla on asukkaita alle 8000.ennen oli melkein 12000 ja muutamalla lääkärillä homma hoitui ja nyt valitetaan kiiruita ym..ja nyt suositellaan yksityisiä lääkäreitä tai ohjataan sinne.En kyllä tiedä mistä minä maksan veroja tänne Virroille kun eihän täältä saa edes saa edes sitä vähimmässäkään peruspalvelua
11639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

On lääkäreitä juu mutta kun menee päivystykseen ja odottelee niin ihmetyttää kun ei ole potilaita jonossa.
Yks kun tulee vast.otolta niin menee noin puoltuntia ennenkuin kutsuu seuraavan.
Ihmeen kauan pitää lääkärin elpyä edellisen potilaan aiheuttamista traumoista.

Äänestä
  • Ehkä heillä ei ole traumatologian erikoistumista, vaikka psykiatria tuntuisi olevan oikeampi koulutussuuntaus!

    Äänestä

Täällähän on kaikki erittäin hyvin ???

Äänestä

Kuka enää haluaa vapaaehtoisesti yleensäkään asua Virroilla?
Tuhoon tuomittu tuppukylä, joskin kaunis sellainen., ainakin kesä-aikaan.

Äänestä
  • Mikäs kylä Suomessa ei olisi kaunis. Se ero vain että muualla ihmiset hymyilee ja tervehtii..

    Äänestä

  • kokemuksen rintaääni kirjoitti:

    Mikäs kylä Suomessa ei olisi kaunis. Se ero vain että muualla ihmiset hymyilee ja tervehtii..

    Onneksi joku ovat sentään

    Äänestä

Mitä? Tervehtiä?
Menaatko mun muijjaa , vai joko se on jakanu sulleekkin häh?
Mitä tölläät? Kuonoonko kerjäät vai kuolaaks mun muijjaa ? Mä sen tiesin , jakorasia horo! Kotona kuonoon ja 6 kk arestia hortsolle!!
Vai että pitäs kaikemmailman pukkeja morjestella ja Baabelin porttoja ym köyhiä tervehtiäkin vielä!

Äänestä

joo mee ampulanssilla tai taksilla rauta naula jalassa menin jonon ohi

Äänestä

Virrat on nykyään tuppukylien aatelia, jossa voin olla maksimi 4 vkoa kesällä,eiikä yhtään enempää.
Onneki on on edes Alko.

Äänestä

ei saa moittia, ihan kiva paikka virrat on, ainakin näin mökin omistajan kannalta katsottuna..

Äänestä
  • Joo kun sun ei tartte olla täälä ku lomalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SAIRAALA VIRRAT kirjoitti:

Miten on mahdollista ettei saa aikoja lääkäriin muuta kun monen viikon/kuukauden päähän?.Lääkäreitä on kyllä mitä minä olen huomannut.Virroilla on asukkaita alle 8000.ennen oli melkein 12000 ja muutamalla lääkärillä homma hoitui ja nyt valitetaan kiiruita ym..ja nyt suositellaan yksityisiä lääkäreitä tai ohjataan sinne.En kyllä tiedä mistä minä maksan veroja tänne Virroille kun eihän täältä saa edes saa edes sitä vähimmässäkään peruspalvelua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu