http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2012100416158331_lz.shtml
Siis hetkonen, minulla on 18-senttinen. Onko se ihan oikeasti muka pitkä? Olen aina ajatellut, että minulla on keskiverron mittainen. Voiko teidän mielestä pitää paikkaansa, että suomalaisen peniksen keskipituus on alle 14 senttiä?
Siis hetkonen, minulla on 18-senttinen. Onko se ihan oikeasti muka pitkä? Olen aina ajatellut, että minulla on keskiverron mittainen. Voiko teidän mielestä pitää paikkaansa, että suomalaisen peniksen keskipituus on alle 14 senttiä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä se pitää paikkansa. Peniksen keskimääräinen pituus erektiossa: Aikuisen miehen penis kasvaa erektiossa keskimäärin 7,5 senttimetriä. Suurin osa peniksistä onkin erektion aikana 13–16 senttimetriä. Kinseyn mukaan alle yhdellä miehellä sadasta on erektiossa 23 senttimetriä pitkä penis. Vain 5 prosentilla miehistä on erektion aikana alle 9 senttimetriä pitkä penis.
Kannattaa myös muistaa Kinseyn tutkimuksista: Keskimääräinen emättimen koko: Emättimen kokonaispituus on noin 8 senttimetriä. Naisen kiihottuessa emättimen koko tosin kasvaa muutaman senttimetrin.
Sit on näitä isovittuisia (esim synnyutysten jäljiltä) naisia jotka haukkuu miehiä pienimunaisiksi eivätkä tee mitään itse asialle vaikka "kiristys" olisi vaan treenistä kiinni.
Riippuu maasta kuten http://minimalistisuus.blogspot.com/2011/03/penisten-koot-listattiin-maittin-suomi.html tossa olevasta kuvan linkistä näkee, jossa kaikkien maiden penikset listattu koon mukaan.
Se on oikein hyvän kokoinen, mutta kuitenkin vielä normaalin rajoissa. Ei siis automaattisesti sellainen ISO josta naiset keskenään juttelevat, jos ei ole myös harvinaisen paksu.
Tuo alle 14cm keskipituus ei ole kovin luotettava. Toisissa tutkimuksissa se on se 13 senttiä, toisissa 15,5 cm. On tuo 18cm silti keskivertoa pidempi, mutta kuten sanottua: edelleen normaalin rajoissa. Riippuu tietysti siitäkin miten mittasit.
Eikä myöskään pituus vaan myös paksuus. Jos just täyttää erektiossa vessapaperirullan ni on normaalipaksuus, jos jää tilaa niin on normaalia ohkasempi ja jos ei mahdu niin on jo paksu.
Mulla ei just ja just mahu sisään ja pituutta on 15 cm ja hyvin oon pärjänny naisten kanssa.
Mulla pituutta 15,5 ja paksuutta 12,5 ja mahtuu kyllä vessapaperihylsyyn...jää vähän tilaakin. Aika ohuena aina pitänyt sekä lyhyenä. Mutta lepomitta se vasta häiritseekin ja hävettää 7-8 cm ja paksuutta ei nimeksikään. Ei ilkeä osallistua mihinkään saunailtoihin eikä käydä kylpylöissä
Mulla on vähä toistepäin. Pituutta ei oo ku vähä yli 14cm mut paksuutta sitte 15,5cm (peniksen keskeltä). Pituus on ainaki aina vähä hävettäny mut paksuus on ainaki ilmeisesti keskivertoa parempi. Siitä kun ei ikinä oikei missään tuu tukimuksia ni hankala sanoa...
Lepomitta on kyl mulla ongelma kanssa. Sinänsä eihän se tärkeää ole, mutta kun itelläki se on sen 7-8 senttiä ni ei sitä nyt ainakaan kehtaa tieten tahtoen esitellä.
Miten teillä on noin paksuja?? Minulla hauiskin on ohuempi. Reisi on 15 senttiä paksu.
Se on katos ympärysmitta, jota jotkut tykkää käyttää ettei vaikuta ihan nakilta.
Jaa mitta piillä (3.14...) , niin saat keskimääräisen halkaisijan kalulle. Tuo vessapaperihylsyllä vertailu on hyvä. Jos mahtuu, on keskimääräisen paksu ja jos ei mahdu, on paksumpii kuin kv. Pätee myös pituuteen, jos terska kokonaan esillä, puhutaan kv. pidemmästä kalusta.
Naisille ei tosiaan pituus paljoa merkkaa, vaan nimenomaan paksuus. Pitkäkulliset kuvittelee että pituus jotain merkkaisi muualla kuin naisen mielessä. Miettikääs nyt vähä, kaikki nautintoa tuottavat osat naisella on aika pintaosissa (tottakai vaihteluakin on) emätintä ja klittakin sen ulkopuolella. Normi 14 senttiselläkin voi satuttaa naista tietyissä asennoissa, jos kalu osuu suoraan kohdunsuulle. Tietyissä asennoissa kalu osuu hieman sivuun kohdunsuulta ja joustava emättimen kudos venyy silloin antaen periksi. Juuri tämä ominaisuus mahdollistaa että se yli 20 senttinen kalukin mahtuu pilluun juurta myöten, muuten ei onnistuisi.
Paksuuskin voi jättää naisen kylmäksi, ellei osaa olla mukana naimatouhuissa. Passiivisena pysyvä nainen ei paljoa saa seksistä. Aktiivisesti liikkuva ja pilluaan supisteleva nainen tuottaa itsensä lisäksi miestään koukuttavan nautinnon ja molemmilla tuntuu ihan takuulla.
Tottakai naiset saattaa fantasioida jättikullista ja varmaankin suurin osa niin tekeekin. Kun fantasiaa lopulta pääsee kokeilemaan, nautintoon ei paljoa tarvita kun mieli jo takaa orkut kalun tunkeutuessa sisälle. Ihan kuin mikä fetissi tai fantasia, se lopullinen fyysinen suoritus on vain viime silaus päässä tapahtuvalle "ylilatautumiselle".
Itsellänikin on joku 18 senttine mut ei se näytä järin kookkaalta vaikka olenkin muuten suht pieni jätkä ja oon nyt 20w. ympärysmitta on (vaa) sellaset 13 senttii. jos ois paksumpi nii sit ois paras. tein vessapaperihylsykokeen ja oli just sen kokone joten se on sit varmaa sopiva :3