ja tiiättekö onko jääny jotkut kiinni? missä ja miten näyte otettiin jos on?
Kuinka moni ajaa MPö:llä?
6
407
Vastaukset
- ohramies
itse ajelen ihan dieselillä. mutta tiiän yhen jolla on autossa normi tankin lisäksi toinen tankki josssa on sitä polttöoöljyä.
- Ajan halvalla
Polttoöljyllä mennään. Poliiseja varten on dieseliä omassa pienessä säiliössään.
- mersumie
Polttoöljyllä luonnollisesti, ei kukaan epäile kun on uusi mersu. Maatilalla on helppo tankata edullisempaa ainetta.
- Hyvin nikkaroitu
Yksi kaveri ajelee Chevy Vanilla, missä on iso polttoainesäiliö ja se on jaettu niin, että normaalista tankkausrööristä tulee ihan dieseliä, on noin 10 litraa tilavuudeltaan ja siitä menee naftalämmittimellekin.
Moottorille menee säiliön suuremmalta puolelta, taitaa olla 90 litrainen, polttoöljyä. - Raja lähellä
Kovin kallista on tuo polttoöljykin. Ajan nimittäin venäläisellä bensalla. Vieläpä aivan laillisesti.
- Kokeiltu on
Nyky lämmitysöljyllä kone ei kauaa kestä, se on niin kuivaa. Moottoripolttoöljyllä kyllä onnistuu, mutta sekin jo yli euron litra.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1117104
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324188törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/363655Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3981940- 321457
- 351438
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi621337Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121078Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721055Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111000