Esko Aho aloitti uuden tuhoamisprojektin

Esko Aho aloitti uuden tuhoamisprojektin. Jo välillä näytti, että Tuhoaholle ei löytyisi lainkaan työpaikkaa. Vanhat meriitit kun ovat niin hirveitä;
- Suomen syökseminen lamaan pääministerikaudella
- Sitran saattaminen kaaokseen johtajakaudella
- Hiitoliiton dopingsotkun järjestäminen ja edellenpiilottelu puheenjohtajakaudella
- Suomen kaikkien aikojen menestymeimmän yrityksen tuhoaminen Nokian hallituskaudella
- jne.

Nyt Esko Aho kehittää Venäjän kauppaa. Tulemme kahden vuoden sisällä näkemään venjäjänkaupan supistumisen! Kysymys kuuluukin kuinka paljon kaupankäynti Venäjälle supistuu lähivuosina?
92234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 92

Vanhimmat

Kaikki mihin maalaisliitto koskee muuttuu p...ksi

Äänestä
  • Näinhän se on. Sippiläkin sekoili bisniksissään puolen miljoonan euron tappioin...

    Äänestä

  • Mutta maajussin "paskasta" nousee syötävää.

    Äänestä

  • raaka totuus kirjoitti:

    Mutta maajussin "paskasta" nousee syötävää.

    Ja sitä on syötävä .

    Äänestä

  • Pahensi itse lamaa takertumalla Vahvaan markkaan

    Äänestä


Toivottavasti tämä viimekertainen oli Tuhoahon viimeiseksi jäävä suomalaisten alentaminen.

Äänestä

Mikään noista asioista ei pidä paikkaansa. On se kumma miten punikit jaksavat jauhaa vääräksi todistettua tietoa aina vaan uusilla avauksilla.

Ei mene punikille tieto perille millään, eihän se ole tietysti ihme. Pitäisi saada ensin puhdistettua nuo marxin opin päästä pois.

Äänestä
  • .

    Tuhoajan tärkein missio on KAIKEN TUHOAMINEN

    Ja itsensä silmitön kehuminen

    .

    Äänestä

Ei olla "Punikkeja", joita kepulit näkevät joka paikassa. Ettekö tiedä, että Punikki alkaa olla Suomessa sukupuuttoon kuollut laji. Mitä tulee aloittaja Esko Ahon meriitteihin niin ne kyllä pitävät selvästi paikkansa ja lisätä voitaisiin tämänviikkoiset maanpetturille tyypilliset lausunnot.

Äänestä
  • Tietysti olet punikki. Miksi muuten vastustaisit porvarispuoluetta?

    Pilkkaat sotilaita ja veteraaneja, olet "köyhien asialla"... mikä sinä olet muuta kuin punikki? Aika säälittävää jos punikkien pitää jo hävetä itseäänkin.

    Äänestä

  • näkeehän tuon kirjoitti:

    Tietysti olet punikki. Miksi muuten vastustaisit porvarispuoluetta?

    Pilkkaat sotilaita ja veteraaneja, olet "köyhien asialla"... mikä sinä olet muuta kuin punikki? Aika säälittävää jos punikkien pitää jo hävetä itseäänkin.

    Miten ihmeessä tällä palstalla nähdään aina punikkeja? Punikki on Suomessa kuollut sukupuuttoon jo aikapäivät sitten. Katso vaikka Kommareitten ja Sossujen kannatusmääriä - ei juuri punikkeja enää löydy. Vai lasketko Talikkokommarit punikeksi?

    Äänestä

Esko Ahon kaikessa työhistoriassa yhdistyy kobinaatio, joka saa aikaan totaalista tuhoa missä tahansa toimessa. Tämä yhdistelmä on ahkeruuden ja tyhmyyden esiityminen samassa persoonassa. Ympäristön kannalta paremi vaihtoehto olisi jopa tyhmä mutta laiska.

Äänestä

Punikki avaaja toistaa taas kaikki jo kumotut punikkivalheet. Muistutukseksi mitä tapahtui

Holkerin hallitus avasi pankkisektorin tiukasta säännöstelystä täysin vapaaksi. Tästähän seurasi varsinainen hullunmylly, kasinotalous. Pankit syytivät rahaan toistensa ja muiden yritysten nurkanvaltauksiin. Yksityiset saivat miljoonia ränsistynyt mökki vakuutena.

Valuuttalainoja tyrkytettiin yksityisillekin olihan Koivisto vahvan markan takuumies ja tiukka puolustaja. Mutta pakkohan sitten oli tehdä ne devalvaatiot.

Eihän se huuma kauaa kestänyt, mutta jälki oli paha. Tuhansia konkursseja puoli miljoonaa työtöntä. Siinä meni vasemmiston sukupolvien aikana kerätty omaisuus savuna ilmaan. Eka, Haka, STS, koitontalo, kulttuuri talo ja mitä niitä olikaan SKYP ja joukko säästöpankkeja. Monille jäi sellaiset velat, etteivät pystyneet edes korkoja maksamaan

Ahon hallitus teki mitä pystyi, että maa ei ihan raunioitunut. Ahon hallitus sai syöksyn loppumaan ja vähän nousuakin. Lipposen hallitusten raaka juustohöylä tarvittiin vielä nousun saamiseksi.

Ja kaikki tuo Holkerin hallituksen mega töppäyksen vuoksi. Sehän oli sinipunahallitus kepu oli silloin oppositiossa.

Mitä nokiaan tulee tuo on järjetön väite, Aho ei ollut minkään Nokian liiketoiminnan johtaja, vaan yhteiskuntasuhteiden johtaja, lobbari.

Äänestä
  • Suomen laman syy oli kyllä ihan muualla

    http://www-personal.umich.edu/~ltesar/pdf/FINLAND2011.pdf


    Eli kepulien vaaliman neuvostoliiton kaupan asettaminen kaiken edelle oli laman pääsyy, ilman tätä olisi ollut korkeintan pieni laskusuhdanne.

    ja mitä hittoa siirtymisellä myös pankkisektorilla markkinatalouteen on punikkien kanssa, punikithan haluaisivat päinvastoin sosialisoioda pankit!

    Äänestä

  • höpö höpö höp kirjoitti:

    Suomen laman syy oli kyllä ihan muualla

    http://www-personal.umich.edu/~ltesar/pdf/FINLAND2011.pdf


    Eli kepulien vaaliman neuvostoliiton kaupan asettaminen kaiken edelle oli laman pääsyy, ilman tätä olisi ollut korkeintan pieni laskusuhdanne.

    ja mitä hittoa siirtymisellä myös pankkisektorilla markkinatalouteen on punikkien kanssa, punikithan haluaisivat päinvastoin sosialisoioda pankit!

    HÖpö höpö

    Vahva-Markka Mauni.

    Siinä pääsyyllinen.

    Korot huiteli 30%:ssa kun Vahvaa Markkaa Puolustettiin.

    Mikään

    Äänestä

  • Hei Kepulit punikit kuolivat jo aikoja sitten sukupuutton! Tulkaa tekin nykyaikaan.

    Äänestä

Kepuli haukkuu Punikkia, jota ei ole olemassa.

Siis Kepulin mielestä voitaisiin edelleen jatkaa pankkisäännöstelyssä? Se vaan ei käy, ellei liittouduta Pohjoiskorean ja Kuuban kassa.Kun maailma kun kulkee toista tietä ja tienhaarassa on aina valittava. Kaikki tuntevat Ahon hallituksen tulokset, niitä erittelemättä.

Aho oli Nokian hallituksen jäsen Ollilan (kesk.) kutsumana yli puoli stagnaation vuosikymmentä. Sen aikana alkoi ja päättyi Nokian romahdus. Nyt älä väitä, että hallituksessa vain istuttiin, eikä ohjattu liiketoiminnan suuntaa! Ahohan maksettiin lopulta ulos (ensimmäisenä hallituksen jäsenenä) ja annettiin rahat läksiäispalkkioksi ja suun pitämiseksi supussa Amerikan oleskelua ja pakoilua varten. Samanlainen amerikanoleskelu tapahtui ennen Nokialle siirtymistä "niemeämättömän kannattajan maksamana". Ei lie vaikeata arvata kuka yritti kansaivälistää edes hiukan peräkylän Eskoa ennen Nokian hallitukseen siirtymistä.

Hiihtoliiton dopingjohtamisen unohdit.

Samoin Sitran kaaoksen.

Äänestä
  • Onhan noilla punikeilla sellainen 20% kannatus galluppien mukaan, niin että onhan niitä vielä jäljellä

    Ei säännöstelyä vaan valvontaa ja sääntelyä.

    Pankkisäännöstelyhän otettiin uudestaan käyttöön, sikäli että pankkien pitää varmistua asiakkaan maksukyvystä. Tosinhan tuo koskee vain yksityisasiakkaita.

    Nykyinen finanssikriisi alkoi USA:sta samoista syistä kuin Suomessakin 90- luvulla. Eli rahoituslaitosten tolkuttomasta ja valvomattomasta toiminnasta. Pankeille on tehty useita kriisitestejä ja EU:ssa keskustellaan vielä tiukemmasta seuraamisesta. Tämä siksi että kaikki pankit eivät ole huolehtineet vakavaraisuudestaan.

    Et näytä seuranneen yhtään Islannin, Irlannin ja Etelä-Euroopan tapahtumia. Tai sitten vaan et ymmärrä asiasta mitään. Vertaus Pohjois-Koreaan oli typeryyden huippua.

    Nokiassa ei liiketoimintaa johtamattomalla Aholla ole mitään tekemistä Nokian romahduksen kanssa. Hallituksen rivijäsenellä ei paljon sanomista ole liiketoiminnan menestymiseen. Ollila on jossain määrin kertonut käsityksensä mikä oli Nokian romahduksen syy. Et ole lukenut sitäkään.

    Hiihtoliiton kaltaisessa organisaatiossa hallituksen tehtävä on hieman eri kuin yrityksissä, näissähän hallituksen tulee valvoa toimintaa esim. sisäisen tarkastuksen muodossa. Sitä en tiedä millainen seuranta urheiluseuroissa hallituksilla. Joka tapauksessa doping oli ja on kiellettyä, kuitenkin sitä tehdään jatkuvasti. Kuitenkin se tehtäneen niin salaa kuin mahdollista.

    Äänestä

Jos demari on punikki
niin kepuli on HINTTI

Äänestä
  • Kannattaa muista, että SDP entinen puheenjohtaja ja nykyinen kunniapuheenjohtaja O-W Kuusinen johti suomalaiset demarit Stalin alaisuudessa hyökkäämään Suomeen.

    Lipponen ja Tuomioja kertoivat julkisesti häpeävänsä veteraaneja sotilaspassinsa polttaessaan.

    Äänestä

Nyt Esko Ahon viimeinen tuhoamisprojekti on ollut jo hyvän aikaa menossa juuri tarkasti ennustettuun suuntaan, eikä siihen kulunut kahta vuotta, vaan vajaa vuosi näyttää riittävän.

Äänestä
  • Toivokaamme, että Ahon seuraava työnantaja on puna-armeija.

    Äänestä

  • Rauhan Ohjus kirjoitti:

    Toivokaamme, että Ahon seuraava työnantaja on puna-armeija.

    Joko kokoomuksen Vapaavuori on tilannut puna-armeijan turvaamaan atomipommin rakennusprojektia Pyhäjoelle?

    Venäläisten nurkanvaltaus energiapolitiikassa on meneillään ja hallituksen mielestä uutta lupahakemusta ei tarvita?

    Äänestä

Kuse suuhus punikkisianjätöspossu Känä-Päskä.

Äänestä

Tarja Halonen laittaa pian "kaikkien suomalaisten puolesta" anomuksen Putinille liittää Suomi Venäjään. Hän yritti sitä on 70-luvulla.

Äänestä
  • Venäjä omii EU-Suomen, sillä jopa Käteinen sanoo, että massatyöttömyys hyvinvointiyhteiskunnassamme on tulevaisuutta. "Viemme eläkkeet ja tuomme työvoimaa", hän toteaa.
    http://www.youtube.com/watch?v=rbWIdAU9Qug
    Näin ollen palataan Rysslandian orjatyövoimaksi yhdeksän euron päiväpalkalla. (Vertaa natsien työleireihin.)

    Äänestä

  • orjatyö kirjoitti:

    Venäjä omii EU-Suomen, sillä jopa Käteinen sanoo, että massatyöttömyys hyvinvointiyhteiskunnassamme on tulevaisuutta. "Viemme eläkkeet ja tuomme työvoimaa", hän toteaa.
    http://www.youtube.com/watch?v=rbWIdAU9Qug
    Näin ollen palataan Rysslandian orjatyövoimaksi yhdeksän euron päiväpalkalla. (Vertaa natsien työleireihin.)

    Kilju on näköjään polttanut loputkin aivosolusi.

    Äänestä


Suomen kannalta olisi ollut suuri onni jos Esko Aho olisi pysynyt poissa touhottamasta ja tekemästä tuhoa. Näyttää siltä, että jokainen pesti on mennyt täysin persuksilleen ja suurta vahinkoa on tullut koko maallemme ja kansalaisille. Hän on oikein tuhoamisen prototyyppi.

Äänestä

Yhdistelmänä tyhmä ja ahkera on se pahin. Parempi olisi vaikka tyhmä mutta laiska.

Äänestä

Ei mennyt vuottakaan kun jo kauppa Venäjän kanssa sakkaa pahasti.

Äänestä

Tämä Esko Ahon epäonnistumisten sarja hipoo Suomenennätystä ja on ajamassa jo jopa Paavo Väyrysen ohi.

Äänestä

Eikö se ole se sama heppu, joka vaati vielä Nokian iritsanottua hänet täysipalkkaisen Amerikan loman pitääkseen suunsa kiinni? Ja sama heppu vaati Nokiaa kustantamaan vuoden kieliopinnot Amerikassa ennen Nokialla aloittamistaan. Kyllä se on se sama heppu.

Äänestä

Esko Aho ei ole koskaan hoitanut mitään hommaa loppuun saakka. Hän on aina aiheutttanut hirveän vahingon työyhteisölleen romuttamalla oraganisaation missä on milloin oleskellutkin ja saatuaan tuhoamisvimmansa päätökseen on jättänyt sekasorron korjaamisen muille.

Äänestä

Mikä supistuminen. Eskohan lypsää viimeiset sentit Suomesta itselleen ja ryssälle.

Äänestä

Ihme kun tältä Aholta ei onnistu sitten mikään homma. Olisikohan vikaa korvien välissä?

Äänestä

Oli muuten terävästi ennustettu yli vuosi sitten. Tulos on juuri ennustuksen mukainen.

Äänestä

Onkohan Esko Aho houkutellut suomalaisia menettämään rahansa Venäjälle? Olisikohan tämäkin turhuuden virka pian lopetettava. Esko Ahokin voitaisiin laittaa vaikka metsätöihin kun kerran muuhun ei pysty, vai rikkoisiko metsätkin?

Äänestä

Hih hih Ah minun kisuni on märkä tule Putin ja silittele sitä hih hih

Äänestä

Voi voi kun on Venäjän kauppa romahtanut yli 20% vuodessa.

Äänestä

Esko Aho - Suomen taitamattomin kaikissa toimissaan.

Äänestä
  • Onnistunut äärettömän hyvin esim KMS-projektissaan. Vieläkään ei puhuta AHosta mitään siinä yhteydessä. Ja sen vuoksi Suomen talous on pulassa ja monet rikastuneet ja kansa nyt täysin persaukinen .

    Äänestä

kepu-aho on todella pahan ilman lintu. Jopa veäjän kauppa romahti, kun aho pisti lusikkansa borz-keittoon.

Äänestä

Kertoisiko joku sen missä Esko Aho on onnistunut. Odotamme vastausta!

Äänestä
  • kysyjälle vastata vaikka tietääkin heittävänsä helmiä sialle...

    Ahon hallitus pelasti Suomen Holkerin jäljiltä joutumasta IMF:n valvontaan (lue konkurssiin).

    Lääkkeet olivat toki ankarat mutta potilas jäi henkiin. Aho vei Suomen EU:n, joka oli siunaus Suomelle liki pari vuosikymmentä.

    Nythän se on niin ja näin.

    Nokian ulkoministerinä Aho teki kelpo uran. Kiinan ja Intian kauppa menestyi noihin aikoihin.

    Nyt eläkeikäisenä Aholla on oma yritys konsultoimassa Venäjän kauppaa. Kun tilaaja on tyytyväinen, niin sopimus jatkuu.

    Sinun tyytyväisyytesi ei vaikuta asiaan mitenkään :)))

    Äänestä

Nyt se Tuohoaho on alkanut höpöttämään sekavia.

Äänestä

Olkoon mitä miletä tahansa puoluepolitiikasta mutta Ahon ja Lipposen hallitukset pelastivat Suomen.

Nyt tarvitaan samanlaista toimintaa, isoja uudistuksia.

Äänestä

Aho ei ole koskaan kuuna päivänä pelastanut mitään. Esko Ahon ainoastaan tuhnonnut kaiken missä on mukana ollut.

Äänestä

hih hih tule ja pelasta minut puutteesta Kreikan poika hih hih

Äänestä

Hullukin saapui jälleen "keskustelemaan" kepulaisittain asiasta!

Äänestä

Samaa mieltä. Tyypille olisi parasta jos pääsisi hoitoon.

Äänestä

Voi Esko Aho minkä teit!

Äänestä

Se Esko Aho olisi syytä viedä hoitoon.

Äänestä

Aloittajalta aika nappiin osunut ennustus, joskin toteutui vähän etuajassa - alle puolen vuoden. Tosin sekin on kahden vuoden sisällä!

Äänestä

Tulemme kärsimään valtavat menetykset Suomessa, kun Esko Aho on houkutellut yrityksiä investoimaan Venäjän markkinoille. Tämä täyttää rikoksen tunnusmerkit!

Äänestä
  • Keskustan johtama Fortum juuri teki miljardi sijoitukset sinne. Mutta saavathab Kepun johtajat palkkansa ja bonuksensa kävi miten vain.

    Äänestä

  • Mauri Pekkarinen pakotti elinkeinoministeraikanaan Fortumin laittamaan 5 000 miljoonaa euroa Venäjälle. Arvaa miten käy rahojemme?

    Äänestä

"kultanäppi" Aho todellakin pystyi romahduttamaan Venäjän kaupan, mutta on asiassa jotakin hyvääkin. Ilmeisesti Aho taika-kosketus muutti myös sotapolitiikkaa rahoittavan venäläisen talouden savuavaksi raunioksi.

Vanha viisaus on: Kaikki mihin maalaisliitto koskee muuttu p...ksi.

Näin Esko lopulta saavutti jotakin urallaan.

Toivomme, että Aho ryhtyy seuraavaksi Pohjois-Korean ja Syyrian hallituksen sekä ISIS:ksen neuvonantajaksi. Ties vaikka Eskon ura päättyy Nobelin rauhan palkintoon.

Äänestä

Miten kehittyy Esko Ahon vetämä Venäjänkauppa?

Äänestä

Kohta kaksi vuotta sitten tämän aloitus jo tiesi miten Esko alias Tuhoahon uuden tuohoamisprojektin käy. No niin siinä kävikin sitten.

Äänestä

Kyllä täytyy jo ihmisessä olla sisäärakennettuna epäonnistumisen taito, jos tällaiset katastrofaaliset näytöt seuraavat jokaista työtehtävää.

Äänestä

Ja näitä Tuhoahoja keskustassa riittää. On konkurssiyhtiö Talvivaaraa, metsään mennyttä risupakettia, on saastuttavaa turve- energiaa, on puolueen keksimää Pakkoruotsia, on tuulivoimatukia, on kaikkea mikä maksaa vervelvolliselle paljon.

Äänestä

Kunpa Esko Aho ja Mauri Pekkarinen pysyisyvät poissa häiritsemässä muitten työtä ja tyhminä mutta ahkerina tuhoamassa maamme varallisuutta.

Äänestä

Aivan samaa mieltä.

Äänestä

Todellakin tyhmä mutta touhukas on pahin yhdistelmä. Se johtaa tuhoon.

Äänestä

Äänestämällä Laanilan ja Sipisen porukkaa saadaan Väyrylä eduskuntaan.

Äänestä

Tuho-aho hyökkäsi esitystä vastaan, joka olisi rajoittanut maan myyntiä vieraille. Nyt on havahduttu turvallisuusongelmiin, kun "vieraat" ovat hankkineet kiinteistöjä strategisten kohtieden ympärillä. Kepu-ahon tuottamat tuhot maalle ovat laskemattomat ja on epäselvää millaista uutta tuhoa on vielä tulossa kepun tekosista.

Äänestä

Kalliiksi on käynyt suomalaisille Esko Aho, mutta vielä kalliimpi on Mauri Pekkarinen.

Äänestä
  • Mikä hintalappu onkaan sillä vahingolla, että väykky päästää putleristit jälleen vaikuttamaan Suomen asioihin ?

    Äänestä

  • Mauri Pekkarinen johtaa ja Esko Aho on kakkonen. Tosin Aho kirii nyt nopeasti kun supistaa venäjänkauppaa.

    Äänestä

  • Aholle pitäisi heti myöntää 100000 euron eläke. Hänen pitäisi vain luvata olla pois kaikesta vaikuttamisesta loppuikänsä. Tulisi halvaksi Suomelle tolliskon eläke.

    Äänestä

Siinä meillä kaksi pahinta maamme köyhdyttäjää; Aho ja Pekkarinen.

Äänestä

Venäjänkauppa kehittyi alamäkeen Aho aikana.

Äänestä
  • Tarkoitat siis Holkerin ja Liikasen aika lähti syöksyyn.

    Äänestä

  • faktaapukkaa kirjoitti:

    Tarkoitat siis Holkerin ja Liikasen aika lähti syöksyyn.

    Siis Esko Ahon East Officen aikaan, viimeiset pari vuotta. Katso aloitus kaksi vuotta sitten.

    Äänestä

Ei onnistu Esko Ahon hommat ei sitten millään. Taitaa olla epäonnistuminen rakennettu geeneihin.

Äänestä

Sen jälkeen kun Esko Aho otti vastuullen venäjänkaupan edistämisen venäjänkauppa on pienetynyt yli 60%. Aloituksesta on kulunut lähes kolme vuotta ja näinän siinä sitten kävi. Toivottavasti emme näe Esko Ahoa enää missään tehtävässä, jolla on merkitystä maallemme.

Äänestä
  • Aho ei ole kuitenkaan varastanut petoksella taloyhtiön mummon viimeisiä eläkerahoja, kuten Rötös-Antti Rinne on tehnyt.

    Äänestä

  • Suo4mlaineN kirjoitti:

    Aho ei ole kuitenkaan varastanut petoksella taloyhtiön mummon viimeisiä eläkerahoja, kuten Rötös-Antti Rinne on tehnyt.

    Eikös ne Rinne- jutut kuulu Sossupalstalle? Tämä on Talikkokommareitten asioita käsittelevä palsta.

    Äänestä

Ahon kaudella Venäjän kauppa on romahtanut enemmän kuin kukaan olisi voinut edes aavistaa. Aholla riittää anteeksipyydeltävää kaikilta suomalaisilta. Ei muuta kuin lakki käteen ja nöyränä katumaan tekojaan ja tekemättä jättämisiään.

Äänestä

Jos Esko Aho pysyy poissa suomalaista tehvävistä niin meillä menee silloin paremmin, koska keskimääräinen taso nousee selvästi.

Äänestä

Käy venäläisiä sääliksi!

Äänestä

Suomalaiset voivat onnitella itseään jos Esko Aho pysyisi mahdollisimman paljon rajojemme ulkopuolella.

Äänestä

Ollilan rahoilla ja yhden kuukauden Kannuksen elinkeinoasiamiehen pätevyydellä kohti uusia seikkailuja.

Äänestä

Esko Aho on kaikkein taitavin tuhotöissä. Sai aivan loppuun saaka viimesteltyä venäjänkaupan lopullisen tuhon aivan ennusteen mukaisesti.

Nyt aloitti jälleen uuden tuhoamisprojektin - naapurimaamme iso pankki on nyt tuhoamisvuorossa! Kuulemme jälleen parin vuoden perästä lopullisen tuhon varmistuttua!

Äänestä

Tuhoaho on nimensä arvoinen.

Äänestä

Puhuvat Halosen makoilevan haarat levällään Venäjän rajalla huutelemassa Putinia kissaan silittäämään.

Äänestä

Aika lailla nappiin mennyt ennustus aloittajalla kolmen vuoden takaa. Saapas nähdä miten käy pankkihommissa, kun historiatieto ei lupaa lainkaan hyvää.

Äänestä

Kuka murhasi MIka Myllylän!!!!!!??????? Kertokaapas viimein totuus.

Äänestä

Esko Aho ja Paavo Väyrynen siinä vasta kepuli pari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huonolta näyttää kirjoitti:

Esko Aho aloitti uuden tuhoamisprojektin. Jo välillä näytti, että Tuhoaholle ei löytyisi lainkaan työpaikkaa. Vanhat meriitit kun ovat niin hirveitä;
- Suomen syökseminen lamaan pääministerikaudella
- Sitran saattaminen kaaokseen johtajakaudella
- Hiitoliiton dopingsotkun järjestäminen ja edellenpiilottelu puheenjohtajakaudella
- Suomen kaikkien aikojen menestymeimmän yrityksen tuhoaminen Nokian hallituskaudella
- jne.

Nyt Esko Aho kehittää Venäjän kauppaa. Tulemme kahden vuoden sisällä näkemään venjäjänkaupan supistumisen! Kysymys kuuluukin kuinka paljon kaupankäynti Venäjälle supistuu lähivuosina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu