Lieksan sote johto hampaaton

Tarkastuslautakunta ruoti Karjalaisesa jälleen Lieksan aikuistyön käyntöjä. Puhetta piisaa yhdenvertaisesta kohtelusta ym. Ei taida olla tahti miksikään sosiaalivirastossa muuttunut vaikka uusi perusturvajohtaja on ollut kylässä vuoden. Onko hänestäkään minkään tekijäksi tai sanojaksi. Eipä taida olla. Siis yksi johtaja lisää ja yhtä tyhjän kanssa. Talouspäälliköstä ei ole kuulunut pihaustakaan ja budjetit paukkuvat. Hilkkosen ja Sasastamoisen lupaukset eivät ole toteutuneet.
7162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo,mut eiköhän se arkadianmäki ole se paikka,joka sanelee tanssin tahdit ja sävelet
myös kaupunginvaltuustoon.
Joten, jos ja kun saadaan edes ministeriksi/hallitukseen ps:äläinen....

Äänestä
  • ... otetaan pienet itkupotkuraivarit? Jookosta?

    On se nyt yhtä perkelettä, ettei maailma ja edes tämä maa pyöri teidän napanne ympärillä.

    Äänestä

  • vai arkadianmäelle: hahaaa, ei ikinä. Kannatus on syöksyssä alas. Timo tänään vetämättömän oloinen. Saastamoinen njet, ei vetovoimaa vaikka niin luuleekin. Hilkkonen njet, siis ei peruskenttä.

    Äänestä

Miten Hilkkonen ja Saastamoinen saavat esityksiään läpi kun valtuustossa (vielä toistaiseksi) demuja. Katsokaa kuka ja miten äänestää valtuutetuista niin näette ketkä ovat kansan puolella ja kansan etujen puhemiehinä. Demaripolitiikka on vienyt Lieksan kaupungin tähän alennustilaan jossa nyt olemme.

Äänestä
  • Ketä, mitä tarkoitat, siis niitäkö joiden puolueesta oli se aloite joka toteutuessaan olisi aiheuttanut Lieksalle joka vuosittain jopa 2 miljjoonan vahingon?
    Onneksi se ei menny läpi kun mm. demut vastusti sitä... Hih...
    Hahahaha-haahahahahaaaa. Siis... ? Hahahahaaaaa....
    No nii, helvetti, leuka meni sijoiltaan.

    Äänestä

  • kansan etujen puhemiehiä ????kovin pieni on se kansa,ei musta tuntuu oletko kuullut mutu-tuntumalla asioita hoideta,ovat tasoltaan...no jääköön sanomatta

    Äänestä

Enempi sitä vahinkoo olisi tullunna : kahtokee tilinpäätöstietoja tarkemmin. kolomestä millistä olisi kyse ja hirveestä määrästä työpaikkoja. Jotta sellaista on täällä ps politiikka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ps:n ex kannatt kirjoitti:

Tarkastuslautakunta ruoti Karjalaisesa jälleen Lieksan aikuistyön käyntöjä. Puhetta piisaa yhdenvertaisesta kohtelusta ym. Ei taida olla tahti miksikään sosiaalivirastossa muuttunut vaikka uusi perusturvajohtaja on ollut kylässä vuoden. Onko hänestäkään minkään tekijäksi tai sanojaksi. Eipä taida olla. Siis yksi johtaja lisää ja yhtä tyhjän kanssa. Talouspäälliköstä ei ole kuulunut pihaustakaan ja budjetit paukkuvat. Hilkkosen ja Sasastamoisen lupaukset eivät ole toteutuneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu