vaikka muslimi ei juo viinaa (sanoo t halonen).
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2013/05/1763889/iranissa-300-sai-alkoholimyrkytyksen
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2013/05/1763889/iranissa-300-sai-alkoholimyrkytyksen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
juttelin just jonku irakilaisen muslimin kaa joka kokoajan litki karjalaa huiviin
Toivottavasti ne kuolee koko roskakansa siihen myrkkyviinaan!
Näin: Koraanissa sanotaan ettei pidä juoda viininpisaraa. Ne ottaa sormella sen pisaran ja juovat loput.
Samoin kiroilevat ulkomaaksi,ettei Allah ymmärrä. Monia muita metkuja osaavat. Kuten menemällä erämahan telttaan pössyttelemäään yön pimeydessä, Allah ei näe.
Homostelu on myös yleisempää kuin uskotaan.
Näitä minulle kertoi mies joka oli ollut 15v sillä töissä ja itse osalistunut myös tuohon pösyytelyn. Mies kuoli täsä joku vuosi sitten. 80-luvulla tutustun häneen ja silloin kertoi.
Te väärä uskoiset pakanat olitte myyneet myrkytettyä kirkasta viivaa näille viattomille myslimeille mukamas laatu lähdevetenä. Onneksi he pääsevät kuitenkin paratiisiin 100 neitsyyen jalkavaimoineen, ihanuuksineen, rikkauksineen, onnen päivineen...............jne
Myslitiede keksi viinan. Kun viini kiellettiin ja känni piti saada, keksittiin keitto ja saatiin viinaa!
virallinen totuus ja se taas on ihan eri, kuin todellinen elämä arabisuurkaupunkien sokkeloissa.
Kun nuoruudessani paljon matkustelin, niin missään muualla en ole nähnyt sellaista tungosta juuri viinakaupoissa heti aamuvarhaisesta lähtien arkipäivinä, kuin noissa islamilaisissa maissa. Se selviää hyvin kenelle tahansa, kun kulkee muuallakin kuin vain turistien kansoittamilla alueilla. Tietty se vaatii ensin tutustumista paikalliseen, tavalliseen väestöön ja heidän luottamuksensa saavuttamista, että pääsee sisälle heidän oikeaan elämäänsä.
Muilla keinoin on lähes mahdotonta edes löytää noita vilkkaita viinakauppoja, joiden asiakasmäärille olisi kateellinen kuka tahansa suomen kauppakeskusten omistaja. Toisaalta, onhan noissa maissa jo monessa yksittäisissä kaupungissakin asukasmäärä suurempi, kuin koko suomessa.
Ja kumma kyllä, siellä on aivan sama meiniki kuin suomessa, meinaan, kun mies tulee kotiin "poikien" kanssa vietetystä kosteasta illanvietosta, joka on ehkä jo kolmas sillä viikolla. Niin parempi puolisko saattaapi hyvinkin korottaa ääntään ja jopa tehostaa sanojaan ensimäiseksi käteensä sattuneella esineellä. Ulkoruokinta ei myöskään ole harvinaista, toisilla vain on mahdollisuus silloin mennä toisen vaimonsa luo, tahi kolmannen. Oon ollut mukana semmoisessakin tapahtumassa, että toinenkin vaimo laittoi matkoihinsa,ensimäisen lisäksi. Mukavan miehen mielestäni.
Iranhan ei ole arabimaa, mutta islamilainen kumminkin. Enkä ole sielä käynyt, mutta uskon, ettei se juurikaan poikkea kokemuksistani muissa islamilaisissa maissa.
Kaikkea sinäkin pohdiskelet. Mieti oikeiden ihmisten asioita.
Piilossa omalta jumalaltaan.
Mutta vielä mielenkiintoisemmaksi peli menee, kun muslimimaahanmuuttajien jälkeläiset juovat lärvit ja humalan hurmiossa hakkaavat ja kiduttavat kantaväestön edustajia.
Silloin imaamien ja suvaitsevaisten mukaan kännissä riehuneita muslimeja ei saa rangaista teoistaan kuten vastaavasta kantakristittyjä rangaistaisiin.
Koska MUSLIMI.
Muuten RASISMI.
Täällä olen nähnyt muslimin jouvan olutta, siitä se sitten lähteen...lapasesta.
Hoh hoijjakkaa. Osa muslimeista on maallistuneita kuten suurin osa suomalaisista ja länsimaisista kristityistä. Suomalainen kristitty kuuluu kirkkoon ja käy kirkossa häissä, hautajaisissa ja kakaroiden kevätjuhlissa ja laulaa virsiä innolla mutta vain koska se "kuuluu asiaan" ja kultuuriin. Mitään tekemistä sillä ei ole uskon kanssa. Harva se on heti aamusta rukoilemassa ja elää raamatun oppien mukaan.
Sama koskee monia muslimeja. Hoitavat oman uskonnonkultuurin "pakolliset" menot mutta muuten eivät niinkään välitä muusta, varsinkaan niistä säännöistä.
Ei kristitytkään noudata raamatun oppeja kirjaimellisesti.
Tunnen monia muslimeja jotka paitsi tekevät töitä ja maksavat veroja myös käyvät oluella silloin tällöin.
Muslimeilla on yhtä paljon, ellei enemmänkin alkoholismia arabimaissa kuin meillä länsimaissa.
Olutta ei kaikissa maissa lueta alkoholiksi.
Yön pimeydessä vedetäänkin sitten viinaa kaksin käsin suljettujen ovien takana.
Tästä on tutkimuksia ja saman vahvistavat vuosia esim. Irakissa rakennushommissa olleet tuttavani.
Rattijuoppoudestakaan et käryä oluella. Poliisi haistaa henkeä ja jos ei haise viskille, niin hyvää matkaa.
Kolaria ei kannata ajaa edes selvinpäin, sillä länsimaalainen on aina poikkeuksetta väärässä.
Maksamalla lahjukset pääset putkasta ja selviät, ellei kukaan muslimi ei ole kuollut tai vammautunut.
Ne on varmaan ollut JUUTALAISIA.