Mitä synti on?

ergwet

Et tee syntiä, kunhan et satuta tekemisilläsi muita tai itseäsi. Toinen synti mieltä vastaan on uskoa jotain, mistä ei ole todisteita.

3

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ergwet:lle


      Synti on siinä, että ihmiset eivät usko minuun.Joh 16:9 yksin kertaisesti tarkoitta eivät usko Jeesukseen,joka on jumlan poika.

      • OttoPetteri

        >> Synti on siinä, että ihmiset eivät usko minuun


      • OttoPetteri kirjoitti:

        >> Synti on siinä, että ihmiset eivät usko minuun

        OttoPetteri
        Niin ovat laatinee omia listojaa,mikä pahinta he jotavat harhaan niillä.
        Syntiä on kaiki se joka erotta jeesuksesta lyhyesti edellä mainitu jakeet Joh 16:9
        Sitä suuremalta osin,todellisuudessa sana vapauttaa synti on tosin tuotava esille että se voidaan pyykiä pois silloin koitta se todellinen vapaus mitä raamattu sanoo.

        Ihminen han on synnin alaisena niin kauvankun on maanpäällä,kun saan ne anteeksi tulee armahdettu syntinen joka on kerran uudessa elämässä,hän virheitää ei nään lueta syylikseksi no ovat pois pyyhitty veren kautta. Tätä tarkoitan todellista vapautta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      300
      1149
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      82
      963
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      819
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      699
    Aihe