http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060117098065_uu.shtml
Sen siitä saa kun RKP:n edustaja on puolustusministeri. Haglund haluaa varmaan ostaa autot Ruotsista.
Kuinka RKP:n edustaja voi edes olla puolustusministeri? Puolustaako suomenruotsalainen tarpeeksi Suomea, kysyn vaan.
Sen siitä saa kun RKP:n edustaja on puolustusministeri. Haglund haluaa varmaan ostaa autot Ruotsista.
Kuinka RKP:n edustaja voi edes olla puolustusministeri? Puolustaako suomenruotsalainen tarpeeksi Suomea, kysyn vaan.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Sisu on aina sisu
Jos laki ei mahdollista suoraa hankintaa, pitää tehdä aloite lain muuttamisesta. Miksi Niinistö ei tehnyt niin vaan lähti räkyttämään sitä joka noudattaa lakia?
Olisiko kannattanut mennä hallitukseen, vaikuttamaan? Oppositiossa on hyvä louskuttaa kun ei tarvitse vastuuta kantaa mistään.
Vaihda jo levyä viherpunikkihurrisontiainen.
'kun ei tarvitse vastuuta kantaa mistään.'
hahhahhahhaaa... haglundin hartioilla ei kanneta edes vappupalloa.
Katopas kun älähti heti jos kalikka kalahti :D tottahan tuo vain on :) persulandiassa ei saa puhua tosiasioista, niiden täytyy olla vahvasti väritettyjä.
Toimitusvarmuus osien osalta ja kotimaan työ, ja laatu, miksi
ei voinut ottaa suomalaista sisua sisulla tehtyä?
Puhu siinä sitten kauniisti työllistämisestä suomessa.
Niinistö oli se joka puhui tosiasioita, hintahtava Haglund vikisee kuin hiiri.
Sitä samaa paskaa koko shitpackin ajan, puheet ja teot ei kohtaa.
Lakia pitää noudattaa, ei kansanedustaja eikä ministeri voi kävellä lain yli. Jos laki ei tue suomalaista omavaraisuutta ja huoltovarmuutta, ensisijaisesti pitää muuttaa lakia. Kansanedustaja voi tehdä esityksen.
Mitenkähän minulla on tunne että perussuomalaiset hääräävät aivan toisarvoisten asioiden parissa, Soinikin marssii Pariisissa vaikka lupasi hoitaa huono-osaisten ja vähätuloisten asiat kuntoon.
Vaihda jo levyä viherpunikkihurrisontiainen.
"Puolustusministeri Carl Haglund sanoo pitävänsä hyvin merkillisenä, että kansanedustajat vaativat ministeriä toimimaan eduskunnan itsensä säätämää lakia vastaan."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060117098383_uu.shtml
Miksi perussuomalaiset ajattelevat että lait on tehty rikottaviksi, vai eivätkö lait koske heitä?
No olipa niin tai näin, mutta luuletko etteivät muut Eu maat suosi omaa tuotantoa ja varsinkin tässä ikuisessa taantumassa tai mikä se sitten onkaan, meidän nilkit virkamiehetkin voisivat hiukan katsoa oman maan perään vaikka ikuinen työpaikka onkin olemassa, ikävä kyllä. Virkamiehet ja naiset vaihtoon ei meillä ole ikuisuutta aikaa teitäkään verorahoilla elättää jos ei suomalaisten kohtelu ala muuttumaan.
"RYHDISTÄYDY Haglund"
Kohtuuton vaatimus Niinistöltä. Mitenkäs lapamato sen kummemmin voi ryhdistäytyä?
Katainen ja Urpilainen tuhosivat teknologiateollisuuden Suomesta.
Vapaavuori tuhosi telakkateollisuuden.
Haglund tuhoaa seuraavaksi konepajateollisuutta.
Tämän häviäjien hallituksen on erottava ennen kun tekevät enempää vahinkoa.
"Kuinka RKP:n edustaja voi edes olla puolustusministeri?"
Niinpä niin, missä muussa maassa tuollainen aivan täysi mulukku ja kokovartalo yrpä Mr. PojankloppiHaglund voisi todellakaan olla oman maansa puolustusministeri?
Ihme maa tää Suomi, todellakin...
Kuinka RKP voi aina olla ja ikuisesti hallituksessa, siinäpä pieni pohdinnan paikka, koko ukko aivan kusimato ongenkoukussa ja suuta on kuin variksenpojalla persettä, eli kaikki paskaa tulee pihalle ja vauhdilla.
Kyllä puolustusministerin pitäisi edes ulkoisesti näyttää mieheltä, ei hiirulaiselta. Johan ulkovaltiot kuolee nauruun tuosta "uhkaavasta" ulkomuodosta.
Onhan suomessa ollut ämmiäkin puollustusministerinä .
Eipä paljon eroa nykyisenkään ämmän aikaansaannokset aikaisemmista.
no joo, mutta olihan elisabetti sentään mies calleen verrattuna.
Miten tuosta helvetin Natokiimasliipatukasta on tullut Suomen puollustusministeri. Onko se edes käynyt armeijaa?? Haluaako ne jotkut vittuilla suomalaisille tällee?
Kun sai kuulemma näppylöitä. :-o
Puolustusministeri heti kiertoon, hänellä ei ole minkäälaista uskottavuutta.
Suomenhurri,sliipattu,hinttarinoloinen keskonen Haglund on naurettava pelle.Jo ry'ssäkin nauroi kun täällä kävi,.kun tämä keskonen taapersi raavaaan miehen rinnalla,hyvä ettei saanut astmakohtausta.
Ei ole käynyt armeijaa,, astma vaivaa nulikkaa.
Kyllä siitä työllistämisestä kovaa hallituksessa puhutaan, mutta kun itse pitäis jotakin tehdä,,niin ovat kädettömiä.
Paitsi ,,kyllä kateinen himatuikun työllistää, ja suurella rahalla.
Tämä hallitus on kova asttamaan työryhmiä,, mutta kun eivät sitten ymmärrä mitä ne selostavat, tekevät sitten oman mielensä mukaan,, ja metsään mennään.
Vaativat pienyrityksiä työllistämään??? Mutta itse luikkivat pakoon, kun olisi mahdollisuus työllistää.
Tässä taas menetettiin yksi teollisuuden ala.
Kaikki menee huonommaksi niin kaun kun "häviäjien hallitus" aiheuttaa lisää vahinkoa.
Eipä löytynyt telakoilla puolustajaa vasemmiston eikä vihreiden riveistä , ja 20 000 työpaikka livahti Ranskaan , nyt ollaan ajamassa suomalaista autoteollisuutta ahdinkoon , eikä puolustajia löydy kuin perussuomalaisista , mutta äänestäjät kyllä muistavat vaaleissa ja vasemmisto kutistuu entisestään.
Ihan nyt jos puhutaan oikeesti.
Siis jos joku voi olla puolustusministerin irvikuva,tää se on.
Armeijaa käymätön,pikkupojan näkoinen rillit vieläkin päässä,
menet venäjälle selvittämään asioita,
Sen maan kenraali ei ole voinut ottaa mitään mitä sanot tosissaan
Sanoisin pahin irvikuva,mikä edustaa suomen nykypuolustusta.
Isoisäni,jatkosodan ansioitunut sotilas,ei onneksi ole näkemässä tätä,
mimmoisia keijukaisten näköisiä h,inttareita,armeijan käymättömiä,
epäuskottavia pääsee tohon asemaan. Karismaa,uskottavuutta,mitä sinulla ei tule varmaan koskaan olemaan. en voi sanoin.......
Haglund on näitä verovaroin elätettäviä loisia, joiden ei tarvitse kantaa mitään vastuuta tekemisistään. Haglund viis veisaa onko Suomessa töitä vai ei. Ruotsinkielisiä syötetään kuitenkin kaikissa oloissa.
´´Haglund on näitä verovaroin elätettäviä loisia,´´
HÄRRE VITUN GYYD! hirveää vihapuhetta ja RASSISMIA!
Jag tycker om pojke
Hurri on hurri kuten rys-sä on aina rys-sä vaikka voissa paistaisi. Näin sanoi jo ukkini, sodassa taistellut mies.
Kaikki päätäjämme ovat nykyisin aivoinvalideja eli omaa maata ei rakasteta ja puolusteta sitä ja sen ihmisten työllisyyttä jne vaan nöyristellään ja halataan muuta maailmaa.
Haglund on irvokkaasti kaiken lisäksi sivari joten mitäs hän tietää maanpuolustuksesta.
Suomenhurri,sisäsiittoinen, sliipattu,homonoloinen keskonen.
Voiko suomenruotsalainen ajaa Suomalaisten asiaa je etuja?