Urpilaisen teatteria

http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=227653&tstart=0

Missä vaiheessa ministeri voidaan asettaa syytteeseen valtakunnan oikeutaan, voiko eronsa jälkeen?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hullu ämmä päättää kansalaisten rahoista.

Äänestä

Demokratia tarjoaa meille loistavan mahdollisuuden vaaliuurneilla. Toivottavasti kansalaiset näkevät "metsän puilta" ja äänestävät seuraavalla kerralla ... ei puoluetta, vaan niitä, jotka yrittävät saada maamme takaisin hyvinvoinnin uralle. Jutta on saanut päättömyksillään maamme ja puolueensa kuralle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loppu ei hyvin kirjoitti:

http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=227653&tstart=0

Missä vaiheessa ministeri voidaan asettaa syytteeseen valtakunnan oikeutaan, voiko eronsa jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu