Maksetulla naamallaan ja jutullaan Hesarin etusivulla Soini johtaa kansaa tahallaan harhaan. Jättämällä olennaisia osuuksia pois kokototuudesta, Soini harrastaa tällä kertaa jopa itselleen harvinaisen härskiä muunneltua "totuutta".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060217099433_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013060217099433_uu.shtml
Vastaukset 12
Vanhimmat
Yle kertoo: Kansanedustajilta kovaa kritiikkiä Soinille.
http://yle.fi/uutiset/kansanedustajilta_kovaa_kritiikkia_soinin_ilmoituksesta/6669747
Miespuolueen puheenjohtajan tulisi keskittyä olennaisiin asioihin kuten noituuden ja naisien vastustamiseen.
Nyt sitten demukat yrittää vääntää mustaa valkoiseksi ja valehdella silmät ja suuntäyteen...
Tuo Hesarin sepustus on jo näköjään kääntynyt perus-syöpäläisten puheenjohtaja Soinia vastaan.
Luulette vaan.
Te olette pitäneet Suomenkansaa pilkkananne.
Kansa ymmärtää, että perussuomalaiset ovat kaiken aikaa rehellisyyden ja Suomen oman kansan asialla. Te luopiopuolueet ette.
Älkää ruåttalaiset yrittäkö.
Soinin ostokset on pieniä, teihin itteenne verrattuna.
Ketkä ovat ostaneet koko median, kääntääkseen sen Suomenkansaa vastaan, nyt kun kansa pyrkii taistelemaan rasistista pakkoruotsia vastaan?
Missä on se valta?
http://www.youtube.com/watch?v=6-6YxLDiZ4M
Sekoilee tapansa mukaan, demuhan se. Tämä on kova isku demuille ja vyön alle..
Ja muistakaa, että Kreikka kaatuu huomenna kun on maanantai. Kyllä Soini tietää.
Voi töppis kun ne muutkin kun demut inhoaa jälkiviisasta rivienvälipuhujaa. Siis keput,kokkareet,vasemmisto,kd,rkp.KAIKKI! Jutta sentään yritti ja sai jonkinlaisen sopimuksen, mutta mitä Soini on saanut aikaan? Inhotuimman poiliitikon maineen? Jutalle 7- Timolle 4±
pieni lainaus taloussanomista..
"Valuuttarahasto IMF on eri mieltä: sen mukaan Kreikan velka-armahdukset eivät ole kuvitelmaa vaan välttämättömiä. Jos euromaat noudattavat IMF:n neuvoa, Suomen sopimusmiina laukeaa."
siinä se soini on taas puhunupazkaa, eikö vaan petetään yhdessä itseämme...
Satuitko soinisti muistamaan että kreikkavelkoja on jo annettu anteeksi? Jotkin sijoittajat menetti jopa 40% saatavistaan. Mitä eroa tässä on totaaliseen konkurssiin? Se että nyt mahdollisesti saadaan suurin osa. Mutta ei soinisteille kelpaa vain kaatunut kreikka.Eipä näkynyt näitä lukuja Soinin maksetussa totuudessa.
Soinin toiminta on läheistä sukua koulukiusaukselle. Itse ei olla valmiita kantamaan mitään vastuuta, ei edes tekemään aloitetta EU:sta eroamisesta, mutta muiden tekemisistä riittää räksytystä - ja useimmiten asian vierestä.
Puoluetukimiljoonien lapiointi omaan säätiöön ohjeiden vastaisesti on ainut, mitä Soini on saavuttanut jytkyllään. Mitkään persujen teesit eivät etene opposition uunin pankolla makoillessa ja silloin tällöin mölisemällä. Kuntatasolla tämä pölhöpuolue tekee kaikkensa vaikeuttaakseen päätöksentekoa.
Kuka tällaista tarvitsee?