Pisnismies, ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtaja Soini haukkui hallitusta 50 000 euron edestä. Kallis lasku siitä, että Soinille tuli hyvä maku suuhun vähäksi aikaa? Soinilla on kallis ego, ja kansa maksaa siitä miljoonia. Pikkuhiljaa alkaa vaikuttaa siltä, että jopa Uuno Turhapuro jää toiseksi toilailuissaan, Soiniin verrattuna?
Soini - politiikan Turhapuro?
vaan kun ei naurata?
664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sinä mistään mitään tajua, mene tynnyriin takas kiilottaan sitä sdp pinssiä
Kun Soini ei pärjää oppositiossa keskustalle Suomen kehittämistä koskevissa asioissa, hänen pitää keskittyä väljähtuneisiin EU-sopimuksiin.
Missä viipyvät persujen hautomat tai hautomattomat ajatukset Suomen kehittämisestä? Sosiaaliturvan epäkohtien korjaaminen tai työllisyyden parantaminen eivät persuja kiinnosta, kun helppoa julkisuutta voi hakea mustamaalaamalla muita ja järjestämällä älyttömiä performansseja.
Ja kyllähän Soinin toiminnasta tulevat etsimättä mieleen Turhapuro-elokuvat ja Aku Ankan tarinat, vastuullisuus on tästä kaukana.
Keskustan kehittämiset on liittovaltiossa
ei soinia kiinnosta muu kuin se kuka panee ketä ja pannaanko paljaalla.
Soini on todellakin suomen ensimmäinen ja ainoa puoluejohtaja, joka on käynyt ulkomailla asti marssimassa panemista vastaan. Olisi muuten jännää, mutta kun köyhä kansa maksaa tuonkin Soinin öyhötyksen, siksi se on dorkaa.
Voi hyvänen aika!