Seksiä yritetään ostaa alaikäisiltä joka puolella Suomea, sanoo Exit - pois prostituutiosta hankkeen projektipäällikkö Tanja Auvinen.
http://yle.fi/uutiset/teinien_seksikaupasta_vaietaan_suomessa/6668475
Nuorille lisää valistusta näistäkin asioista. Luulisi auttavan.
http://yle.fi/uutiset/teinien_seksikaupasta_vaietaan_suomessa/6668475
Nuorille lisää valistusta näistäkin asioista. Luulisi auttavan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
nuoret myi se on seksikauppaa mutta maahanmuuttaja myi se onkin ihmis kauppaa .
Piisa-Liisa saa uuden muotifarkut, sixpackin sidukkaa ja vähän rahaa. Abdullah saa kireää nuorta pilperoista. It´s a deal!
Tokihan äidit huomaa tytöstään mikä on meininki. Äitihän tosin klassisella pillulukolla ohjailee perheen hankintoja, joten hys hys tyyli jatkukoon.
Kyllähän pariviikon selipaatti toki hyvää teki. Auton väri olkoon sitten valkoinen kun se kerta on niin tärkee.
Suomen virastoihin pesiytynyt monenkirjava, mokkamunalle perso byrokraattitätilauma on kovaa vauhtia polkemassa lokaan suomalaisia kristillisiä arvoja ja mamuttamassa maata.
Byrokraattitätit haluavat suomalaisista lapsista mieluummin karvakäsimamujen seksiorjia kun itsenäisiä yrittäjiä.
http://yle.fi/alueet/helsinki/2010/06/a-studio_nuoret_myyvat_itseaan_helsingissa_1785830.html
"Ammattiauttajat ja poliisi muistuttavat että kyse on rikollisesta ja usein varsin järjestäytyneestä toiminnasta.
Ammattilaisetkaan eivät tiedä, mitä pitäisi tehdä, kun 13-vuotiaalla tytöllä on seksisuhteita aikuisten maahanmuuttajamiesten kanssa.
Aina ei oivalleta, että kyse on rangaistavasta hyväksikäytöstä. "
Ei voi välttyä johtopäätökseltä: Suomalaiset byrokraattitätit eivät edes halua puuttua ongelmaan, vaan katsovat suomalaislasten parittamista läpi sormien.
Suomalaiset mokkamunalle persot byrokraattitätit haluavatkin ohjata suomalaiset lapset aloille joissa "ison rahan juo".
http://www.ts.fi/online/kotimaa/143152.html?forumid=9&topicid=0&parentid=0&docid=143152&topicsortorder=0&topicpage=1&commentsortorder=0&commentpage=1&commentpagesize=50&action=0
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288570453803.html
Ainahan pikkuturkilla on tienattu isoaturkkia, eikä siihen asiaan joku Anna-Maja Henrikson ja tenavatähti kataloisen hallitus tuo isompaa muutosta ! Se varmaa!
Late Lapista. SSSS Ry!
mitäs late pamputtaa lapissa vapaa-ajallaan?
Ei ihme että vanhat naiset paheksuvat. Nuoret myyvät paljon parempaa tavaraa asevelihinnalla. Siinähän vanhan votaskan markkina-arvo romahtaa. Ei sellaista voi sallia.
Suomalaiset ottaa innolla poskeen , näkeehän sen jo tuosta Brysselin matkailijoista . Täällä suomessa mamujen ei tarvi kuin valikoida mitä ottaa , ei tarvitse edes ostaa .
Missähän se raja menee. Pitääkö oikein nus-sia vai poskeen ottokin riittää jo ja menee huor-aamiseksi.
Juu ei ole tutkittu, kun voisi paljastua epämiellyttäviä monikultuurisia lieve ilmiöitä. Mikäli asiakkaina olisi pääsääntöisesti kantaväestön edustajia niin viher-femakot olisivat heidät jo munista hirttäneet, mutta koska aihe koskee niin syvältä moni osaaja koneinsinöörejä niin asiahan on ihan ok heidän mielestään.
Poliitikothan ne isolla rahalla melskaa.
Paksu lompakko helppo on......
14-vuotias tyttö vapaaehtoisesti seksisuhteissa lukuisten vanhempien miesten kanssa
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=576301
Tytölle rahaa, miehille vankeutta.
Kyllähän se seksinmyynti kannattaa, ensin saa rahat miehiltä ja sitten paljon isommat rahat oikeudelta "kärsimys" korvauksina.
Nuoret myyvät seksiä saadakseen alkoholia ja merkkivaatteita.
Asiaa selvittänyt toimitus kertoo ilmiön olevan arkipäivää.
Kauppakeskuksissa hengaavat nuoret puhuvat alaikäisten seksikaupasta arkipäiväisesti "No big deal"
Monet nuoret osasivat kertoa tarkkaan miten kaupankäynti tapahtuu, miten asiakkaita hankitaan ja mitä saadaan maksuksi.
Seksikauppaa käydään monella tavalla. Jotkut vähän vilauttavat rintojaan vanhoille miehille, jotta saisivat heidät hakemaan Alkosta juotavaa tai kioskilta tupakkaa.
Toiset hankkivat seksiä harrastamalla rahaa tai yösijan. Selkeän vaihtokaupan lisäksi kerrottiin, että monet alle 16-vuotiaat tytöt seurustelevat aikuisten miesten kanssa.
Eräs neljätoistavuotias kertoi kaverinsa kolmekymppisestä poikaystävästä. Mies tulee yläkoululaisten bileisiin, muttei puhu mitään. Hän vain istuu nurkassa ja tyhjentää kaljalavaa.
Tyttö pitää tilannetta molempien voittona. Vaikka mies saakin seksiä, tyttö hyötyy mielestään enemmän. Hän saa ilmaista juotavaa ja tavaroita, joihin hänellä ei muuten olisi varaa.
Eräs 15-vuotias tyttö sanoi rennosti "Kylhän sen nyt näkee ketkä on täällä vaan huoraamassa".
http://nuortenaani.kuvat.fi/kuvat/videot/a-studio/a-studio seksin myynti web.mov