Hierontatuoli rikki ties kuinka kauan(ei voi muka korjata, koska osia ei muka ole saatavilla), tv:t eivät löydä signaalia(ollut jo muutaman viikon), saunan peflettejä ei enää saatavilla(selityksenä "säästämme luontoa, säästä sinäkin").
Nämä toki ovat sivuasioita itse kuntoiluun nähden, mutta kyllä minä ainakin haluan täyden vastineen kuukausiveloitukselle.
Balanssi Vihti rappeutuu
7
1133
Vastaukset
- bodybilding
Niin kauan kuin kuntoiluvälineet ovat kondiksessa ja ryhmäliikuntaa järjestetään, niiin kaikkki on ok. Teeveetäkö sinne on tarkoitus mennä katsomaan???Saunominen kertakäyttöisillä pefleteillä on ympäristörikos! Ja hierontatuoli on aivan turha vekotin. Oikea hieroja sen olla pitää... Lopetetaan se turha vinkuminen.
- kohta ex-asiakas
Jos ollenkaan jaksoit lukea alkuperäistä viestiä loppuun asti, niin siinä myönnettiin kyseessä olevan sivuasiasia itse kuntoiluun nähden. Kyse on kuitenkin periaatteesta!
Jos olet ostanut tietyn palvelukokonaisuuden, niin se ei saa huonontua - tai huononnusta pitää kompensoida hinnanalennuksella!!!
Ajatellaan vaikka että menet leffaan ja ostat lipun ja popkornia ja limun. Maksat ne, ja sitten jostain syystä saatkin vaikka ainoastaan lipun, vaikka maksoit kaikesta. Tämäkö on sinusta ok? Onhan itse leffa pääasiaa...
Kuntopyörät, juoksumatot, soutulaitteet ja stepperit ovat tv:n luona. Mieluummin katsoisin niillä urheillessa jotain ohjelmaa kuin pelkkää valkoista tiiliseinää tai mustaa ruutua.
Ympäristörikokseksi voit yhtä hyvin laskea vaikka salille kulkeminen autolla...
Et sinä pefleteillä maailmaa pelasta. Ja kyllä tuohon "säästämme luontoa" vetoaminen on täyttä puppua - oikea syy omistajalle on rahan säästäminen.
Hierontatuolilla on ainakin rentouttava vaikutus. Oikeat hieronnat ovat tietenkin asia erikseen.
Periaattellisten epäkohtien esiintuominen ei ole vinkumista.- entinen kävijä
olen samaa mieltä. Maksut ovat suhteellsen suuret ja sitoutumisen vuoksi niitä on maksettava, vaikka käyttöä ei olisikaan. Vaadin laatua, jos siitä maksan, Ko talon osalta kaikki ei ole kunnossa, Halvalla pyritään tasoon, mutta eipä se onnistu.
- thisisurwakeupcall
Se nyt vaan on niin kun katsotaan talouden tilannetta, että moni muukin asia saa rapistua aivan rauhassa asianomaisten vastuutahojen tekemättä asialle mitään. Esimerkkeinä mm. kunnallisten palveluiden rapistuminen, teiden rapistuminen ja työllisyystilanteen rapistuminen.
Kaikki rappeutuu kun ei ole rahaa; tämä on se nykypäivän Suomi johon olemme ajautuneet surkean yhteisvaluuttapoliitikan takia ja kokoomus-vetoisen hallituksen päätöksien kautta. Myös kuntatasolla kokoomus on monilta osin suurin toimija ja pystyy ohjaamaan suomalaisen yhteiskunnan alasajoa monin eri ratkaisuin.
Ainoa vaihtoehto tälle rappion tielle on se, että suomalaiset heräävät tekemään johtopäätöksiä ja valitsemaan tulevaisuudessa toiset päättäjät jostain aivan muista poliittisista puolueista. Suosittelen miettimään näitä asioita vähän laajemminkin kuin jonkin kuntosalin rapistumisen näkökulmasta katsottuna.
Eipä muuta ;)- kosola
Joo valitaan kommarit,jaetaan kaikki köyhille,kukaan ei tee töitä ja rikotaan kaikki,liitytään pohjoiskoreaan ja ollaan onnellisia!
- Juukatojuu
Joo ite huomannu saman, jääny vihdin sali taka alalle. Ja vituttaaha se maksaa turhasta ku hommat ei toimi. Nimimerkil 6v samin bensoja maksanu
- Balanssi_Vihti
Saimme hierontatuolin korjattua 29.10, saatiin osat vihdoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a728476Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1354778Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1123886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut783436Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii743016Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1422734SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt152437SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het392177Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan631983Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä561978