Orikedon Shell

Jalkapuolikas

Kävin eilen(su 2.6.) Orikedon Shelliltä ostamassa tällaisessa "muovipussissa" olevaa lasinpesunestettä.
Tällä hetkellä kuljen kyynärsauvojen kanssa, joten meno on hieman sen mukaista vaikka parempaan päin jo tullut mentyä aika reilustikin.
Se, mistä mulle tuli todella hyvä mieli, niin oli tää kun kassaneiti kysyi et pärjäänkö mä ja sanoi kyl voivansa tuoda tän ostoksen autollekin asti:)
Pärjäsin kyllä omin nokkinenikin, oli kuitenkin vain hyvällä kädensijalla varustettu yks tuote, mutta oli kyllä todella hyvää palvelua, että huomioi mun tilanteen ja tarjoutui auttamaan:) Vielä kun olen aina arvostanut ystävällisyyttä(on se sitten ammatin puolesta tai muuten vaan), mutta varsinkin nyt "yksijalkaisena" sen on pistänyt merkille vielä enemmänkin ja sitä arvostaa enemmänkin. Oli muutenkin vielä eka, ja toistaiseksi ainoa kerta tässä 2 viikon aikana, kun kukaan on oikeastaan huomioinut koko asiaa. Muuten ollut lähestulkoon niin päin, et mun suurinpiirtein pitäisi jo avata tervejalkaisille ovet ym.
Pieni asia, mistä tuli todella hyvä mieli:) Kiitin kyllä vielä siinä lähtiessä, mutta jos satut kassaneiti lukemaan tämän viestin ja muistat tilanteen, niin iso kiitos vielä:) Piristi mun oloa huomattavasti tällainen huomioon ottaminen:)
Olis vaan samanlaisia ihmisiä enemmänkin.

3

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Munäititekeeparempaa

      Kävin tänään syömässä ja toista kertaa en mene.
      Oli kyllä ala-arvoista mitä lautaselle tuli. Toivottavasti ei kaupanpäälle tulee mitään ruokamyrkytyksiä!

    • Jalkapuolikas

      Minulla on niin kurjaa että syön vaan joka 4. päivä.

      • Anonyymi

        Mä söin paikan kokin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      94
      5482
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4201
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      46
      2466
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2258
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1835
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1494
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1342
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1158
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      22
      1058
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1051
    Aihe