Valehteleminen ja röyhkeys kostautuvat!

Niinhän se kävi Iiro Viinasenkin ollessa hallituksessa ja tehdessä röyhkeää politiikkaa. En viitsi mainita useampaa vastaavaa nimeä.

Kyllä vakavaa sairautta ja raihnaisuutta on varattu näillekin valehteliville eturivin päättäjille, vaikka kuinka kulkee risti kaulassa. Kas kun se ei katso asemaa!
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Iiro Viinasta ei voi mitenkään rinnastaa nykyhallituksen lapsiin,eikä edellisen hallituksen vastaaviin tyyppeihin.Viinanen oli se ministeri joka pisti kaikki peliin Suomen puolesta,toisin kuin muut hänen silloiset ministeri kolleegensa.Viinanen ja Niinistö ovat olleet sellaisia ministereitä joita arvostetaan suuresti,vaikka moni ei äänestäisi muuten kokoomusta.Toisin on vaikkapa sellaiset politikot,kuin Lipponen,Aho,Vanhanen jne.Näille politiikka oli vain väline oman ja puolueen vallan kasvulle.Muissakin puolueissa on sellaisia politikkoja joita arvostetaan politikkona ilman puoluetaustaa.Näihin kuuluu ainakin Claes Andesson ja Soinivaara.Ovat enemmän älykköjä kuin politikkoja.Räsänenkin on sisäministerinä ollut huomattavasti uskottavampi kuin vasureiden Arhinmäki,jolle takinkäätö on sääntö ei poikkeus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiputus odottaa kirjoitti:

Niinhän se kävi Iiro Viinasenkin ollessa hallituksessa ja tehdessä röyhkeää politiikkaa. En viitsi mainita useampaa vastaavaa nimeä.

Kyllä vakavaa sairautta ja raihnaisuutta on varattu näillekin valehteliville eturivin päättäjille, vaikka kuinka kulkee risti kaulassa. Kas kun se ei katso asemaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu