http://www.talouselama.fi/uutiset/sahkon siirtohinta kasvaa edelleen yle olemme jo karkisijoilla kalleudessa/a2188522
Mutta suomalainen kansahan ei kaduille lähde mielenosoituksiin. Mielenvikaiset systeemit ahneuden hallussa nöyryyttävät suomen kansaa.
Mutta suomalainen kansahan ei kaduille lähde mielenosoituksiin. Mielenvikaiset systeemit ahneuden hallussa nöyryyttävät suomen kansaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei tämä ole ainut keino kusettaa kansaa.
Kaikilla keinoi mikä liittyy energiaan ja elämiseen on
kok kepu sd nostanut hintoja ja kasvattanut tuloeroja.
Nykyisin samassa kimpassa on myös KOMMARIT
Ei toki ainoa, mutta yksi monista. Ja niin todellakin kaikki nuo puolueet ja Vihreät oikein mielellään rysötävät kansalta varallisuutta ja sitten ihmetellään, kun ei ole kansalla ostovoimaa.
Suomen kansa on niin hajotettu ja passivoitu ettei siitä ole pitämään puoliaan.
Olenkin aina todennut, että suomalaisia saisi olla 10 miljoonaa, jotta olisi helpommin löydettävissä väkeä kaduille tarpeen vaatiessa osoittamaan mieltä. Ja nykyään niitä syitä riittää.
En missään nimessä toivo, että suomen kansalaisten määrän lisäntyminen tapahtuu lähi-idän taikka afrikan voimakkaalla lisääntymisellä. Heillä siihen tuntuu olevan varaa kaikkialla.