Hesari ei myynyt etusivua kokoomukselle

Kokoomus yritti viime syksynä ostaa Hesarin etusivun ilmoitustaan varten. Ei onnistunut. Hesarin etusivu myydään poliitikoista ainoastaan Soinille? Kertoo Hesarin linjasta todella paljon, ketä hyysätään ja ketä ei.

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/Hesari ei myynyt etusivua kokoomukselle-4382
1060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hyysäri on kaukokatseinen. Johtajakin vaihtui.

He ovat ilm. vihdoinkin käsittäneet, mikä kannattaa ja mikä ei.
He alkavat ymmärtää, missä on suomalainen, perussuomalainen sydän.

Äänestä

Tiedän monia, jotka ovat jo peruneet esim. Hesarin kesätilauksen Soinin satuilevan ilmoituksen vuoksi. Jos Hesarin tavoitteena on levikin romahtaminen Soinin avulla, siinä he ovat todellakin onnistuneet. Onneksi myös ilmoituksia voi vielä julkaista myös kansanvaltaisissa lehdissä, eikä niitä ole pakko työntää soinidiktatuuria tukevaan Hesariin.

Äänestä
  • Hesari, Soinin Jytkyn kätilö.
    Ja kyllä haisee taivaaseen asti!

    Äänestä

Kyllä nyt olisi syytä nämä KOK Tujusen höpinät syytä laittaa tutkintaan perinpohjin, koska hesarista puhutaan toista...

Äänestä
  • Kokoomuksen ilmoituksen eväämisen julkistaminen palvelee kokoomuksen ja persujen salaisen yhteistyösopimuksen häivyttämistä. Työnjakohan menee niin, että persuja pönkittämällä valtakunnan päälehden avulla leikataan demarien ja keskustan kannatusta niin, että kokoomuksen suurimman puolueen asema ei horju ja pääomapiirit saavat edelleen päättää Suomen suunnasta.

    Persuille riittävät korvaukseksi puoluetukimiljoonat ja jättiedut, jotka motivoivat pyörittämään persusirkusta edelleen.

    Äänestä

  • Soinin Osto & Myynti kirjoitti:

    Kokoomuksen ilmoituksen eväämisen julkistaminen palvelee kokoomuksen ja persujen salaisen yhteistyösopimuksen häivyttämistä. Työnjakohan menee niin, että persuja pönkittämällä valtakunnan päälehden avulla leikataan demarien ja keskustan kannatusta niin, että kokoomuksen suurimman puolueen asema ei horju ja pääomapiirit saavat edelleen päättää Suomen suunnasta.

    Persuille riittävät korvaukseksi puoluetukimiljoonat ja jättiedut, jotka motivoivat pyörittämään persusirkusta edelleen.

    Jos Soini saa Hesarilta ensi eduskuntavaaleihin asti noin 15 000 euroa kuukaudessa ilmoitusalennusta, se tekee 24 kuukaudessa 360 000 euroa. Ja sen rinnalla tietysti massiiviset hyysäysjutut lisäksi. Sen rinnalla jotkut Antti Kaikkosen taulukaupat ovat kuin hyttysen p...ka Itämeressä??!!

    Äänestä

Etusivulla isolla Toivontalkoot ja muuta höttöpuppua. :D

Äänestä

röh röh röh Wiiiiik!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kim Il Soini land kirjoitti:

Kokoomus yritti viime syksynä ostaa Hesarin etusivun ilmoitustaan varten. Ei onnistunut. Hesarin etusivu myydään poliitikoista ainoastaan Soinille? Kertoo Hesarin linjasta todella paljon, ketä hyysätään ja ketä ei.

http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/Hesari ei myynyt etusivua kokoomukselle-4382

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu