OJM

P.A.

Olen yrittänyt saada nähdäkseni koko juttua tri:in kansssa päättymään heti sen alettua. Ja sitä yritystä olen jatkanut jo yli 20 vuotta. Kun tulin pöytääsi Mntussa niin näytit etsiskelevän kumppania itsellesi ja kaikki toimintani sitten saman vuoden syksystä lähtien on tähdännyt yhteiselomme aloittamiseen, mutta se on estetty. Ja kyllä tämä nyt riittää. Olen paljonkin pohtinut miltä sinusta tuntuu ja on tuntunut. Olet ollut todellakin huolissasi ja tuskallisen tilanteen vallassa.
Minulle on yhdentekevää mitä TKK:lla on tapahtunut, mutta tri on estänyt yhteiselomme.Haluan vain yhteiselomme alkamista. On kyllä totta että kaikkea en tiedä enkä ole varma mistään. Metafyysisillä seikoilla lienee osuutta asiaan ja nekin ovat estäneet yhteiselomme alkamista, mutta en ole juurikaan niistä tietoinen vaikka kaikenlaisia epäilyjä onkin mielessäni käynyt. Kaikkeen toimintaan on nyt tultava loppu. Haluaisin elää kuin normaalisti ihmiset elävät ja en kestä sitä, että koet murhetta ja tuskaa. Kyllä sinä olet suuri rakkauteni ja se oikea, mutta meillä ei ole enää aikaa olla erillään mikäli aiomme normaalin yhteiselämän aloittaa...enkä edes tiedä voiko se enää toteutua.
Kävin tänään Vlkln krkn vieressä ja tunsin J:n lähestyvän: Olo oli erinomainen. Ja nyt lähden taas öiselle kierrokselle ja ajan samaan paikkaan jos jaksan.
Haluaisin vielä vain sanoa, että minä menin vain opiskelemaan TKK:lle 1980 saadakseni ammatin ja tässä tulos. Koko tri:n toiminta on idioottimaista ja lienee vakavaa kun se on saanut jatkua näin kauan. En tiedä mikä on ratkaisun esteenä...Mutta UL ja Kotkan miehet ovat toimineet oikein sikäli kuin minulla ei ole vääriä sumuisia muistikuvia heistä ja eikä olekkaan.
En tiedä mihin olen suostunut mutta en kyllä tällaiseen;nyt riittää.

P. A.

1

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ölöhölö

      Noissa jutuissa joissa iso Jii lähestyy ja tuntuu hyvältä kannattaa konsultoida Esko Hoota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      36
      11476
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9950
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      150
      5629
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3760
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3645
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3193
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2835
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2633
    Aihe