Joko ylijäämädosentti on poistanut pakkoruotsin ?
HEI HUOMENTA SUOMI
Hyvin Pyyhkii !
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei vieläkään !
NYYH NYYH !
No milloin sitten pakkoruotsi poistetaan ?
>No milloin sitten pakkoruotsi poistetaan ?
Viimeistään vuoden 2015 eduskuntavaalien jälkeen, kun on noustu hallitukseen pakkoruotsin kurimus poistetaan vaikka väkisin.
Se miksi sen poistaminen on ollut niin käsittämättömän vaikeaa, vaikka kansan ylivoimainen enemmistö on vastustanut sitä aina, johtuu ainoastaan vanhojen puolueiden märännäisyydestä ja RKP:n säätiörahoilla lahjonnasta.
Huvittavinta on se, että vaikka rahasumman mukaan on ujutettu jopa rasistimitali, niin sekään nimenomaan suomenkielisiä halventava asia ei ole haitannut???
Vaikka opiskeluni ovatkin jo päätösvaiheessa, niin jo pelkästään perussuomalaisten asenne pakkoruotsiin sai ääneni ja olisi riittänyt, mutta kun myös kriittinen maahanmuuttopolitiikka ja tukipakettien vastaisuus natsasivat, niin olin löytänyt poliittisen kodin.
Ei myöskän kaiken vanhan murjominen hengiltä ole järkevää, kuten esim. avioliitto on vuosisatoja ollut miehen ja naisen välinen liitto, jonka kirkko on siunannut.
Jos nämä mölisevät ksenofobiset persut ja rosentti Talan kaltaiset vouhottajat olisivat hiljaa asiasta, pakkoruotsista voitaisiin päästä eroon melko nopealla aikataululla.
Nyt tilanne on se, että ihan persulien kiusaksi muut puolueet puolustavat pakkoruotsia. Osoittaa muuten sen, etteivät persulit hallitse politiikan tekemisen taitoa tässäkään asiassa.
"Nyt tilanne on se, että ihan persulien kiusaksi muut puolueet puolustavat pakkoruotsia. Osoittaa muuten sen, etteivät persulit hallitse politiikan tekemisen taitoa tässäkään asiassa. "
Ai niinkö? Siis persulien kiusaksi kuritetaan KANSAA?? Tuohan todellakin on sitä politiikan tekemisen taitoa, mutta ehkäpä muutaman jytkyn jälkeen voidaan todeta, että kummasti kiusaajat ryömivät tässäkin asiassa perussuomalaisten linjoille ja ollaan niin pakkoruotsia vastaan että.....;)
Tehdäänkö kenties rahanlapiointiakin EU:n persulien kiusaksi KANSAA kurittaen?
Snart kommer. Skora budet.
Kytketään pakkoruotsin poistamiseen asevelvollisuuden poistaminen, niin eiköhän ala tapahtua.
Molemmat ovat historiallisia anakronismeja, joita pitäisi osata tarkastella kiihkottomasti.