viikon päästä kuukautisista 2 vkoa verta??

Tyrmistynyt

Hei.. Oon huolissani, että mikä nyt on..
kuukautiset tulivat normaalisti viimekuun 16 pv ja siitä sitten 24 pv alkoi vuotaa aika runsaastikkin ja vuoto jatkunut nyt 2 vkoa vaihtelevana!!.. tein 2 raskaustestiä edellis perjantaina, jotka kumpikin kotona haamuviivoilla positiiviset.
tesrveyskeskuslääkäri kuitenkin tehnyt 2 sisätutkimusta ja ottanut 2 raskaustestiä jotka kumpikin negatiiviset. Aluksi väitti minulla olevan kohtutulehdus ja määräsi siihen jotain antibioottia..
jota en kuitenkaan syönyt, koska tulehdusarvot ja hemoglobiini ja pienverenkuvassa kaikki olivat paremmin kuin kunnossa!
ultraan en ole päässyt.. vuodot jatkuvat edelleen enkä ymmärrä mikä prkl nyt mahtaa olla? Onko jollain ollut mitään vastaavaa? Ainiin, kohdunsuulta veri tulee kuulema, muttei kuitenkaan ultrattu tai mitään ja käski vaan kotiin jo kolmannen kerran!! kipujakin on hiukan ollut mutta tuo verentulo nyt ennemminkin harmittaa. Raskausmahdollisuus on, mutta en kuitenkaan olisi raskaana ellei sitten ole niin alussa ettei terkkarin testeissä näkynyt. Auttakaa nyt joku!?

0

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        260
        3259
      2. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        20
        1809
      3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        23
        1473
      4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        138
        1332
      5. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        81
        1314
      6. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        104
        1278
      7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        1082
      8. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        58
        1055
      9. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        137
        1018
      10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        977
      Aihe