Hei.. Oon huolissani, että mikä nyt on..
kuukautiset tulivat normaalisti viimekuun 16 pv ja siitä sitten 24 pv alkoi vuotaa aika runsaastikkin ja vuoto jatkunut nyt 2 vkoa vaihtelevana!!.. tein 2 raskaustestiä edellis perjantaina, jotka kumpikin kotona haamuviivoilla positiiviset.
tesrveyskeskuslääkäri kuitenkin tehnyt 2 sisätutkimusta ja ottanut 2 raskaustestiä jotka kumpikin negatiiviset. Aluksi väitti minulla olevan kohtutulehdus ja määräsi siihen jotain antibioottia..
jota en kuitenkaan syönyt, koska tulehdusarvot ja hemoglobiini ja pienverenkuvassa kaikki olivat paremmin kuin kunnossa!
ultraan en ole päässyt.. vuodot jatkuvat edelleen enkä ymmärrä mikä prkl nyt mahtaa olla? Onko jollain ollut mitään vastaavaa? Ainiin, kohdunsuulta veri tulee kuulema, muttei kuitenkaan ultrattu tai mitään ja käski vaan kotiin jo kolmannen kerran!! kipujakin on hiukan ollut mutta tuo verentulo nyt ennemminkin harmittaa. Raskausmahdollisuus on, mutta en kuitenkaan olisi raskaana ellei sitten ole niin alussa ettei terkkarin testeissä näkynyt. Auttakaa nyt joku!?
viikon päästä kuukautisista 2 vkoa verta??
Tyrmistynyt
0
96
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155