Oikeaa fundamentalismia

MrSmithy

Iranilainen pastori pidätettyä ja maan suurin protestanttinen kirkko suljettu

Teheranilaisen Assemblies of God seurakunnan pastori, Ropert Asserian, pidätettiin toukokuun 21. päivänä. Hänet on vielty vangittuna tuntemattomaan paikkaan. Pidätys tapahtui Islamilaisen Turvallisuuden (Islamic Security agents) osaston tehtyä ratsian kirkkoon. Ennen kirkkoratsiaa viranomaiset tekivät kotietsinnän pastorin kotiin ja takavarikoivat hänen omaisuuttaan.

Pastori Asseranin ystävä ja työtoveri kertoo: "Seurakunta tiesi, että oli vain ajan kysymys milloin jotain tämän kaltaista tapahtuisi. Pyydän kaikkia kristittyjä rukoilemaan pastori Asserianin puolesta. Hän on rakastettu pastori, aviomies ja kahden nuoren pojan isä. Rukoilkaa myös koko seurakunnan puolesta, joka elää nyt traumaattista aikaa. Toivoisin myös, että kansainvälinen yhteisö ottaisi yhteyttä Iranin viranomaisiin tämän tapauksen johdosta. Tämä on yksi esimerkki siitä miten Iranin hallinto polkee iranilaisten vapautta."

Lähde: Elam Ministries, Article 18 ja Be-A-Voice Network

7

217

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjkl

      Jeesus profetoi omiensa joutuvan vainotuiksi! Jeesus on oikea profeetta, kuulkaa Häntä eli lukekaa ahkerasti Jeesuksen opetuksia!!

      • Jeesus profetoi palaavansa opetuslastensa eliaikana. Ei palannut.

        Väärä profeetta.


      • yurki1000
        The_Rat kirjoitti:

        Jeesus profetoi palaavansa opetuslastensa eliaikana. Ei palannut.

        Väärä profeetta.

        Luota yksin Raamattuun. Jeesus palaa kolmantena päivänä/vuosituhantena eli milloin tahansa. Oletko valmis?


      • allahsuurin
        yurki1000 kirjoitti:

        Luota yksin Raamattuun. Jeesus palaa kolmantena päivänä/vuosituhantena eli milloin tahansa. Oletko valmis?

        Luota koraaniin, jeesus olli allahin profeetta.


      • kjkl
        The_Rat kirjoitti:

        Jeesus profetoi palaavansa opetuslastensa eliaikana. Ei palannut.

        Väärä profeetta.

        "Yksi päivä Herran huoneessa on parempi kuin tuhat vuotta muualla!" "Yksi päivä on kuin tuhat vuotta ja tuhat vuotta kuin yksi päivä!"Raamatun mukaan. Eli Jumalan maailmassa tuo kulunut 2000 vuotta voi olla vain 2 paivää! Eli Jeesuksen pian tuleminen voi olla Jumalan ajanlaskun mukaan!


    • kjkl

      P-korealinen epäsuosioon joutunut johtaja ja lähettiläs lienevät Gorbatsovin aikaisen herätyksen kristityiksi kääntyneitä piilokristittyjä. "Jumala muuttaa väärät profeetat koiriksi!" Joutui koirien(väärien profeettojen) raatelemaksi tuo epäsuosioon joutnut johtaja nettkirjoitusten mukaan.

    • kjkl

      P.korelaiset laskettelevat myötätuuleen kaasuja kirkkojen ja kristillisten kokouspaikkojen kohdilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      177
      1286
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      179
      764
    3. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      50
      614
    4. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      28
      603
    5. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      41
      566
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      368
      550
    7. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      511
    8. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      485
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      476
    10. Kyllä siinä oli jotain enemmän

      vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,
      Ikävä
      11
      472
    Aihe