Helsingin Sanomat uutisoi 7.6.2013, että syyttäjän mukaan ”uusi näyttö paljastaa Anneli Auerin motiivin murhaan”. Lisämateriaali pitää uutisen mukaan sisällään mm. väitteitä Auerin ”saatananpalvonnasta”, joita on tapauksessa perin surkuhupaisasti ollut ennenkin esillä.
Syyttäjä haluaa koko lisämateriaalin, motiviin mukaanlukien, salaiseksi. Olisiko tähän syynä ennen kaikkea se, että tämä “saatananpalvontaa” sisällään pitävä lisämateriaali on yhtä naurettavaa kuin aiemminkin eikä syyttäjä halua joutua tapauksessa julkisesti enää yhtään enempää naurunalaiseksi?
Oikeudenkäynnissä saatananpalvonta-asiantuntijana ollut uskovainen, Keijo Ahorinta, aiotaan nyt pyytää pääkäsittelyn todistajaksi. Siis… ei nyt Saatana! Luvassa on kovan luokan mustaa stand-up-komediaa, Suomen oikeuslaitoksen ja syyttäjien itsensä naurettavaksi tekemistä, sekä tietysti Saatanan esiinmanaamista. Jos tämä tapaus on ollut totaalinen farssi jo tähän asti, niin nyt tulee (loppuhuipennukseksi?) kunnon lisäsatsi paskaa housuun! Jotkut ne vaan osaavat tämän.
Keijo, kun marssit sinne todistajapönttöön, niin lupaathan, että annat meille kunnon shown, Malleus Maleficariumia koko rahalla! Kun kerran tälle tielle on lähdetty, niin viedään tämä keskiaikainen urpoilu täysillä loppuun asti!
Päivän biisi, Keijon kunniaksi: Venom: In league with Satan.
http://mesikammen.wordpress.com/2013/06/10/nahkaliivi-ahorinta-ratsastaa-jalleen-osa-3/
Uskikset aloittamassa uudet noitavainnot?
voi helevata
0
833
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833546
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)803226Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683062On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle702720Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442222- 651802
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,261761- 351735
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181699- 601658