Niiin, päätin tulla tänne nyt puhumaan tästä.
Nykyään säikähdän helkkarin helposti... jos on vaikka hiljaista, ja joku aloittaa puhumisen, säikähdän heti.
Muutenkin olen nykyään vähän outo.
Yöllä herätessäni luulin kerran kaveriani poikaystäväksi, säikähdin ja hoin siinä jotain "mitä vittua" vaikka eihän ne edes näyttänyt samanlaisilta...
Jos olen väsynyt, ja laitan silmät kiinni alan kuulla ääniä.
Laitoin 5 sekunniksi silmät kiinni, ja ihan kun poikaystäväni olisi puhunut jotain. Sitten hän koski minuun, ja sain kauheen kohtauksen ja huusin "mitä vittua sä teet" ...
vaikka sehän vaan silitteli hiuksiani...
Eilen kun katoin kaverin kans kauhuleffaa, laitoin silmät vähäksi aikaa kiinni..
Näin mun perheen vituttavimmat ihmiset, ja niiltä oli revitty päät irti.
Kaks jotain tyyppiä kuiskaili siinä samaan aikaan jotain "Tee sä se." tai jotain tollasta... säpsähdin sit siitä. Samalla ku katottiin leffaa, säikähin ilman mitään syytä. Yhtäkkii vaan säikähdin. Tai säpsähdin, emmä tiiä. Monta kertaa oon kuullu tyyliin just ku oon nukahtamassa jotain ääniä. Kerran kuulin koiran haukuntaa ihan korvan juuresta, kerran miehen äänen...
Samalla myös nään sivusilmällä jotain mustia varjoja... tai sit tää kaikki on vaan mielikuvitusta.. mut tietääks kukaan mitä tää voi olla ? käyn psykologilla, mulla todettu masennus ja jotain lievää ahdistushäiriöö... mietin vaan, et pitäskö puhuu sille tästä vai ei.
Säikähtely, äänien kuuleminen
4
551
Vastaukset
- valoa elämääsi
Muuten tiesitkö säikähtelijä, että joku sinulle pahaa tahtova ihminen voi jopa tuhota toisen elämän lähettämällä matkojen päästä pelottavia hahmoja luoda mieleesi kauhistuttavia mielikuvia.
Olen tuntenut tälläisen ihmisen. Sen jälkeen kun hän minulle paljastui, pelkoni häipyivät. Siskoani hän vainosi niin ettei hän voinut nukahtaa.
Sama tyyppi yritti käyttää voimaansa minuunkin. Sen jälkeen kun olimme nähneet, hän jälkeenpäin pystyi loihtimaan minulle "satojen irvistelevien pirun naamojen kehän" juuri kun yritin päästä uneen.
Wanhan ohjeen mukaan keskityin kirkkaan auringon paisteeseen. Paha kehä alkoi väistymään. Pääsin rentoutumaan ja uni tuli.
Sama ihminen pystyy luomaan poltergeist-ilmiötä, kuten nyt näinäkin päivinä. Tavaroita ja esineitä siirtyy kovalla kolinalla, mutta en piittaa näistä vähääkään kun tiedän niiden lähettäjän. - Keissa
Nyt mennään metsään että humisee - tarkoitan noita poltergeist-juttuja. Kyllä henkimaailma on olemassa, mutta kyllä aloiuttajalla on selvästi psykologisia harhoja. Ihan ehdottomasti noista äänistä, säikähtämisistä pitää jutella psykologille jotta hän osaa antaa sopivaa hoitoa ja terapiaa.
En halua loukata, valoa elämään, kommentoijaa, mutta kyllä spyyken oireistga on nyt vain kysymys.Todellisuuden ja aistiharhojen rajat hämärtyvät helposti etenkin sensitiivisillä, herkillä ihmisillä. Tässä tarkoitan hyvin vahvaa henkistä ja psyykkistä väsymystilaa. Tässä tilassa esim. kuljettaja on liikenteessä ollessaan vaaraksi itselle sekä muille.
Viimeisestä hyvin vahvasta uupumustilasta on jo vuosia. Siinä ei silti uneen pääsy ole itsestään selvää. Väsynyttä ajatusta voi kuitenkin ohjata turvallisempiin mielikuviin.
Aloittajan ongelmassa aina ei terveyskeskuslääkäri välttämättä auta mitään; pillerit eivät ole ratkaisu vaan alaan perehtyneen koulutetun asiantuntijan neuvot, ehkä terapeutille ohjaaminen.
- Kysy pois lääkäriltä
Onko nuo kaikki tapahtuneet unen ja valveen rajamailla, kun olet hetkeksi melkein torkahtanut? Kyllähän silloin voi uni sekoittua valveeseen, mutta "harhat" haihtuvat kun havahtuu. Onko sinulla krooninen univaje tai jotain unihäiriötä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?751468Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,13987Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79892Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.91870Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51714- 53664
Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51631Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot134628Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs47623- 71593