Valkealassa myydään kirkko

Valkealan seurakunta myy talousahdingossaan Vuohijärven kirkon. Käyttökustannukset ovat korkeat, kävijöitä ei ole.

http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2013/06/13/Vuohijärven kirkko pannaan myyntiin/20131229/4
281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Odotan jo innolla aikaa, kun kaikki ylimääräiset kiinteistöt on myyty. Mitä seurakunnat sitten tekee?

Äänestä
  • Irtisanovat henkilöstöä, supistavat toimintaa, nostavat veroja, myyvät maa- ja osakeomaisuuttaan. Lopulta jäljelle jää vain valtiosta erotettu uskovaisten pieni saareke, samanlainen kuin nykyiset vapaakirkot.

    Kieltämättä tätä kehitystä on mielenkiintoista seurata, enkä nyt tarkoita millään pahansuovalla tavalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


18 + 15 kirjoitti:

Valkealan seurakunta myy talousahdingossaan Vuohijärven kirkon. Käyttökustannukset ovat korkeat, kävijöitä ei ole.

http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2013/06/13/Vuohijärven kirkko pannaan myyntiin/20131229/4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu