Väitin joskus reilu kaksi vuotta sitten netissä Virrat-Alavus välillä tapahtunutta enkelinäkyä huijaukseksi sillä perustein että ko. näyn nähnyt ihminen oli päivittänyt samaan kellonaikaan facebookkia. Ilmeisesti se näky ei ollut sitten huijausta, koska uskon saaneeni koston siitä että väitin sitä huijaukseksi, ja olen sairastunut parantumattomasti mitä kauheimmalla tavalla. Olen miettinyt mitä niin pahaa olen tehnyt että sain tämän sairauden enkä keksi mitään muuta syytä kuin tuon enkelinäkyjutun. Haluankin siis pyytää ihmisiltä anteeksi sitä että väitin sitä enkelinäkyä huijaukseksi. Ilmeisesti joku muu sitten oli päivittänyt ko.henkilön facebook-profiilia ja enkelinäky olikin totta, sillä en keksi muuta syytä sairastumiselleni.
Parin vuoden takainen enkelinäky ei ilmeisesti ollutkaan huijaus
9
690
Vastaukset
- anteeksi...
Kyseessä oli siis tuo enkelinäky http://www.youtube.com/watch?v=7O7uLP_7iIU
- Anonyymi
SAMANA VUONNA MYÖS KAUHAVALLA ENKELI-ILMESTYS.
MUUTEN VIRRAT-ALAVUS- ENKELINÄYN JÄLKEEN TAPAHTUI KAKSI PERHESURMAA-VIEREKKÄISISSÄ TALOISSA VIRATIN JA ALAVUDEN RAJALLA, tuon tien kohdalla..
- ei ole enkeleitä
Sairastuminen ei ollut sinun syytäsi millään muotoa.
Jokainen täysijärkinen tietää ilman facebook päivitysaikojakin, että tuollaiset enkeli-ilmestymiset on aina joko huijausta tai sekopäiden harhanäkyjä. Sellaisen sanominen äänee ei aiheuta minkäänlaisia yliluonnollisia rangaistuksia kenellekkään.
Ole siis huoleti tämän asian suhteen. Sairautesi vain on, ilman että asialle olisi mitään syytä. Lääketiede onneksi pystyy monin keinoin helpottamaan elämääsi ja antamaan sinulle vieä aikaa nauttia tästä ainutkertaisesta ihmeestä, jota elämäksi kutsumme.
Oikein hyvää kesänjatkoa sinulle.- Anonyymi
lääkefirman tiltukin pääsi ääneen. Tarjoaa pelastuksena pillereitä, 58,99 euron hintaan.
- valistunut
Kyllä sairauksillekkin on syy, mutta tuo näky ei ole sinun sairautesi syy, se on paljon kauempana menneisyydessä.
Se on psykologisessa perimässämme, perisynnissä, joka on kehittynyt syyn ja seurauksen lain mukaan tekemistämme valinnoista.
Meillä on tai usko jonka mukaan aiomme elää, mutta käytännössä teemme tuon perimän mukaan jonka olemme saaneet syntymässä.
Ellemme tämän elämän aikana ymmärrä ja oivalla tuota perimää, että miten ja minkä vuoksi se on syntynyt ja miksi se seuraa meitä perimänä sukupolvesta toiseen.
Kun ymmärrämme tuon perimän, niin vapaudumme siitä ja
kaikki tuskamme ja kärsimyksemme päättyvät ja ja voimme elää maanpäällisessä taivaassa jo nyt.
Sairaudenkin syyt voivat olla aiheutettuja jo ennen syntymäämme ja olemme saaneet sen perimänä, menneisyyden tapahtumien seurauksena - 4564564564
Kuulin enkelikuoron samaisella tiepätkällä joku vuosi sitten. Siksi uutisointi kiinnitti huomioni. Jotain siellä varmasti tapahtui - me elämme rajoittuinein aistein tässä maailmassa. Joskus verho aukeaa. Näin uskon.
- uskis1
sitä odotan ilolla
- Anonyymi
Varmaan niitä ilmestyksia on enemmänkin, mutta ihmiset ei halua julkistaa niitä, koska tuo vastaanotto on että pidetään hulluna.
- Anonyymi
Kannattaa etsiä enkelin pesiä sillä nisisä on yleensä munia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521837
- 621772
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p111317- 611121
- 491084
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566