Jokohan Hoffa löytyy?

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288574991338.html?ref=rss

Vaikka löytyisikin, niin mitäköhän hyötyä siitä olisi?
778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olisi se mielenkiintoista tietää. Muistan hyvin elokuvan, miten J.Hoffa ammuttiin autoonsa pikaravintolan parkkipaikalla.

Äänestä

Tuskin kairaketulle siitä hyötyä olisi Niuvanniemeen, mutta mahdollisesti vainajan omaiset saisivat haudattua jäännökset asianmukaisesti.

Äänestä
  • Aloittaja

    En tiedä mitään mainitsemastasi niemestä, enkä tiedä edes missä se sijaitsee, joten tutumpi paikka kaiketi sinulle. Liekö siellä edes hyviä kalastuspaikkoja?

    Äänestä

Mafialla on usein tapana siirtää jäännökset jos kohu kiihtyy etsintöjen ympärillä.
Niinhan ne neukutkin siirteli Hitlerinkin jäänteitä moneen kertaan.

Uutisessa sanotaan että taustat tutkittiin tarkkaan ennen etsintöjen alkua eli josko nyt sitten lopulta mysteeriin tulee yksi piste..

Äänestä

Zimmi Hoffa oli amerikkalaisen AKT:n punapääoman ylin korkeasti kunnioitettu herra JOHTAJA. Hänet tapatti kilpaileva AY-pomo. Punikki siis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lapinleuku kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288574991338.html?ref=rss

Vaikka löytyisikin, niin mitäköhän hyötyä siitä olisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu