Antti Niemi

Täh...

Se on pelkkä seula tai nhl huippuvahti. Pidän edelleen lähinnä seulana. Suonenvetoja välillä. Eli Raannalla tulee amerikassa kylmää kyytiä. Mutta Raanta voi tehdä tälläsen seula-huippu uran myöskin tuolla. Kelpaa se amerikan äijille jos joka toinen kausi pelaa kuten Niemi. En ottas niemee lukkoo. Kauhee kysymysmerkki tyyppi. Raannalle toivon kaikkee hyvää kun häipy ässistä vittuun. Se on lukon tyyppi aina.

2

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täh...

      Ryssät olis ollu parempi valinta, isompi hinta ja varma ykkönen. Ahl juuttuu nii ei sieltä nousta äkkiä. KHL huippuseuraan varmalla sopimuksella. Kaikkihan ei toki ryssissä viihdy. Maa on saatanan ankea ja lentoyhtiöt voi jopa pudota. Vehanen kyllästy vihdoin ryssii ja meni prahaan torjuun. 4 vuottahan se viettäny siellä onkin. Sinne lapset kouluu varmaankin. Lukkoon ei ole asiaa kun ei painetta kestä mitä raumalla on. Meillä on vasta junnu. Niillä on muutenkin paineita ja mr zapolski. Zapolski on varmasti 5 parhaan moken joukossa. Halpa arpa kuitenkin. Ottaa toisen tyypin jos kusee täysin.

      • En tiä aihetta

        Tää on kans hienoo kun ryssät voi kaapata koska tahansa maalivahdin. Jos se pelaa aivan saatanan hyvin. Lykkää ruplat pöytää ja kattoo lähteekö äijä vai ei. Jokaisen kenttäpelaajan voi korvata, huippumaalivahtia ei voi. Zapolski torjuu ku hullu, alkaahan siinä pelkää khl mörköö. Ja se mörkö vaan laajenee kokoajan. Raanta ei lähteny, isoo ruplakasaa oli varmasti pöydällä. Tyyppi päätti ässille torjua mestaruuden. Ainoa syy miksi ässät edes pelas välierissä saati voitti mestaruuden. Toisaalta tää mestaruus oli raumalainen. Maalivahti oli yli puolet joukkueesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      131
      10011
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      71
      3538
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      90
      2837
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      69
      1451
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      316
      1355
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      34
      1329
    7. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      1254
    8. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      136
      1212
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1196
    10. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      49
      1150
    Aihe