Antti Niemi

Täh...

Se on pelkkä seula tai nhl huippuvahti. Pidän edelleen lähinnä seulana. Suonenvetoja välillä. Eli Raannalla tulee amerikassa kylmää kyytiä. Mutta Raanta voi tehdä tälläsen seula-huippu uran myöskin tuolla. Kelpaa se amerikan äijille jos joka toinen kausi pelaa kuten Niemi. En ottas niemee lukkoo. Kauhee kysymysmerkki tyyppi. Raannalle toivon kaikkee hyvää kun häipy ässistä vittuun. Se on lukon tyyppi aina.

2

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täh...

      Ryssät olis ollu parempi valinta, isompi hinta ja varma ykkönen. Ahl juuttuu nii ei sieltä nousta äkkiä. KHL huippuseuraan varmalla sopimuksella. Kaikkihan ei toki ryssissä viihdy. Maa on saatanan ankea ja lentoyhtiöt voi jopa pudota. Vehanen kyllästy vihdoin ryssii ja meni prahaan torjuun. 4 vuottahan se viettäny siellä onkin. Sinne lapset kouluu varmaankin. Lukkoon ei ole asiaa kun ei painetta kestä mitä raumalla on. Meillä on vasta junnu. Niillä on muutenkin paineita ja mr zapolski. Zapolski on varmasti 5 parhaan moken joukossa. Halpa arpa kuitenkin. Ottaa toisen tyypin jos kusee täysin.

      • En tiä aihetta

        Tää on kans hienoo kun ryssät voi kaapata koska tahansa maalivahdin. Jos se pelaa aivan saatanan hyvin. Lykkää ruplat pöytää ja kattoo lähteekö äijä vai ei. Jokaisen kenttäpelaajan voi korvata, huippumaalivahtia ei voi. Zapolski torjuu ku hullu, alkaahan siinä pelkää khl mörköö. Ja se mörkö vaan laajenee kokoajan. Raanta ei lähteny, isoo ruplakasaa oli varmasti pöydällä. Tyyppi päätti ässille torjua mestaruuden. Ainoa syy miksi ässät edes pelas välierissä saati voitti mestaruuden. Toisaalta tää mestaruus oli raumalainen. Maalivahti oli yli puolet joukkueesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      11
      5764
    2. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      87
      2969
    3. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      46
      2842
    4. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      52
      2353
    5. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      25
      2261
    6. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      46
      2234
    7. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2180
    8. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      13
      2105
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      7
      1923
    10. Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!

      Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j
      Salatut elämät
      8
      1851
    Aihe