Päivittäin saamme lukea surullisia uutisia doping-oikeudenkäynneistä. Ikaalisista on vuosien mittaan tullut useitakin hiihtäjälupauksia ja ikaalislaiset hiihtäjät ovat usein päässeet otsikoihin positiivisessa mielessä.
Vetääkö uudet esiintulleet asiat Ikaalisten väen naamat apeiksi? Onko hymy hyytynyt?
Onneksi Ikaalisten hiihtoväellä ei ole ollut tekemistä tämän asian kanssa.
Vetääkö uudet esiintulleet asiat Ikaalisten väen naamat apeiksi? Onko hymy hyytynyt?
Onneksi Ikaalisten hiihtoväellä ei ole ollut tekemistä tämän asian kanssa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko hiihtovalmentaja Kyrö Kukkalan serkku ? Ovat saman
pitäjän alkuperäisasukkaita ?
Oliko Kukkalalla käytössä testosteronilisät hiihtoransa aikana ?
Jarmo-poika se vain aina jaksaa jauhaa ihmeellisiä asioita. Pitäisikö jatkaa keskustelua lääkkeitten ja alkoholin vaikutuksesta ihmisen keskushermostoon ja mielentilaan?
Ainakin nuo tarinat jostain "Vale-Jarmosta" voi kuitata aivan huuhaana! Jarmo näkyy poistaneen täältä oman viestinsä, jossa hän kertoi tästä kummajaisesta. Ihmeellisestä oli myös, että oikea Jarmo ja tämä "Vale-Jarmo" lähettelivät täällä viestejä muutaman minuutin väliajoin! Jarmo kyllä pian poistattaa tämän faktoihin perustuvan kirjoituksen.
Olisipa mukavaa jos Ikaalisten matkatoimisto järjestäisi matkoja Lappiin ja siellä myös Hoikkalaan.