ei näy kummastakaan tv .stä onko muilla sama vika?
tv lähetys poikki
ikurissa
246984
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Elisan kaapeli ei toimi ylöjärvellä. Elisa ei päivitä tietoa häiriöstä nettiin eikä vastaa puhelimeen.
meilläkin elisan (saunalahti) kaapeli ei singnaalia rivitaloyhtiössä, kiitos tiedosta ei siis vikaa kummassakaan meidän telkkarissa täällä ikurissa
Elisalla on ollut paljon vikoja, joista ei tiedoteta. Taitaa olla ongelmat niin isoja, että niiden peittely on tarpeen. Luulisi nykypäivänä olevan helppoa tehdä www-sivu nettiin asiakkaita varten. Siis muille paitsi elisalle.
Jos netti ei toimi, ei asiakas voi lukea netissä tiedotetta. Eli se pitäisi tulla muuta kautta.
Nykyään voi kun on mobiilinetti. Aina voi soittaa kaverille ja pyytää tarkistamaan.
Tesomalla myös pimeenä, eikä häiriötiedotteessa näy mitään.
Sama vika keskustassa.
Vika alkoi vähän ennen yhdeksää.
kerrasta 2 telkkaria?
Raholassa on myös tv- lähetykset ei singaalia
http://corporate.elisa.fi/elisa-oyj/tiedotteet/tiedote/?tag=corporate.elisa.fi:disturbance
20.6.2013 21:13
Häiriö Elisan kaapeli-tv-verkossa/kaapelimodeemissa Tampereen alueella 20.6.2013 klo 20:56 alkaen
Elisan kaapeli-tv-verkossa on parhaillaan häiriöitä Tampereen alueella. Noin klo 20:56 alkanut vikatilanne vaikuttaa alueen kaapeli-tv-, radio- ja kaapelimodeemipalveluihin.
Häiriö vaikuttaa myös niihin Elisa Viihde –asiakkaisiin, joiden palvelu tulee kaapelimodeemin kautta.
Vian korjaustoimenpiteet ovat käynnissä.
Mikäli kaapelimodeemiyhteys ei häiriön jälkeen toimi, käynnistä modeemi uudelleen. Tarvittaessa resetoi modeemi tehdasasetuksille seuraavan ohjeen mukaisesti.
Ohjeet löytyvät Elisan tukisivuilta osoitteesta www.elisa.fi/asiakaspalvelu (suora linkki: http://www.elisa.fi/asiakaspalvelu/399.1/kaapeli-tvn-ongelmatilanteet/).
Tiedotamme muutoksista ja häiriöistä osoitteessa www.elisa.fi/hairiotiedotteet Palvelunäkymät saat myös älypuhelimilla sekä kaapeli-tv:n infopaikalta 319 ja Elisa Viihde -palvelusta kanavapaikalla 799.
Pahoittelemme häiriöstä aiheutuvaa haittaa asiakkaillemme.
Ei ollut häiriötiedote 13 yli netissä. Eikä ihan sen jälkeenkään. Mistä tuo aika tulee? Ei elisa lue näitä palstoja ja väärennä kellon aikoja. Eihän?
menee hyvä elokuva hukkaan?
taas?
Oliko joku nappula kääntynyt väärään asentoon?
Ruovedellä asti on ohjelmat pätkiny ihan kiitettävästi. Ei ole paljon tiedotteita näkyny eikä kuulunu.
Nytt tökkii Elisa Viihde taas koko illan Tampereella mistä apu varmaan perun koko liittymän ei eka kerta mutta mulle viimeinen.
Moro! Miksi? C.moore ei anna katsella aika-ajoja? Muut kanavat toimii!!!
Kangasalla ei näy kanava 660. Aika-ajot menee.....
Juu, Hämeenkyrö pimeänä
Teiskon maston huoltotyö...
Vanha aloitus mutta tänään lähetykset poikki Digitan tekmien joidenkin juttujen vuoksi. Siitä ilmoitettiin uutisissa eilen.
Torstaina kun sähköt meni Pirkkalasta pois, loppui Elisan kaapeli tv- lähetykset Pirkkalassa. Joka päivä luvattu, että siihen ja siihen aikaan pelaa. Mutta eipä pelaa. Lopulta kerrottiin ett ensi viikolla 8.1. 24 maanantaina klo 16 mennessä pelaa, mutta epäilen vahvasti. Odottavat varaosia. Tänään soittaessani vikapäivystykseen annettiin ymmärtää että on viikonloppu eli sen mukaista toiminta. Mitä jos olisi kriisiaika ja kansalaisia pitäisi tiedottaa?!
Vaatikaa hyvitystä , vaikkei sieltä muuta tule kuin 20€.
Valmisteleeko Elisa meitä siirtymään valokuituun tällä toimimattomuudellaan!
Tv signaali pätkii koko ajan Pirkkalan koivutiellä