Onko kukaan tulossa Saukonkallion lavalle huomenna klo 20:00 jälkeen? Olisin vailla tanssittajaa...harvoin lavoilla käynyt "tyttö"... :)
lavatanssit
11
358
Vastaukset
- Mies ilman lainausme
Miksi tyttö on lainausmerkeissä? Onko transu-tyttö, tai ehkä she-male?
Voi olla että tullaankin.- Cate3
Ei nyt iältään enää "tyttönen".. muutoin kyllä ihan normaali...:)
- Mies ilman lainausme
Cate3 kirjoitti:
Ei nyt iältään enää "tyttönen".. muutoin kyllä ihan normaali...:)
Ei ole mitään transuja vastaan periaatteessa. Itse olen 19 vuotias mies.
- Cate3
Mies ilman lainausme kirjoitti:
Ei ole mitään transuja vastaan periaatteessa. Itse olen 19 vuotias mies.
No, mulla on vanhempi poika, kuin Sinä... joten ehkäpä hieman vanhempaa seuraa tässä haeskelisin- 45-55v. akselilla :)-tanssin taipuu, kun on HYVÄ viejä- ehkä tavataan... :) nim."Jussina ei ole kivaa yksin.."
- Mies ilman lainausme
Cate3 kirjoitti:
No, mulla on vanhempi poika, kuin Sinä... joten ehkäpä hieman vanhempaa seuraa tässä haeskelisin- 45-55v. akselilla :)-tanssin taipuu, kun on HYVÄ viejä- ehkä tavataan... :) nim."Jussina ei ole kivaa yksin.."
Joo ehkä. Toivotan sulle taivuttelevaa Jussia.
- siispä rokki soi...
Cate3 kirjoitti:
No, mulla on vanhempi poika, kuin Sinä... joten ehkäpä hieman vanhempaa seuraa tässä haeskelisin- 45-55v. akselilla :)-tanssin taipuu, kun on HYVÄ viejä- ehkä tavataan... :) nim."Jussina ei ole kivaa yksin.."
Jos jussina kaksin, niin taasko jussin jälkeen yksin:-)
Mutta...polveni ei kestä Teuvo Oinasta, on liian kaukainen Seinäjoki kuninkaallinen... Laulaako Teuvo rockkia? Oon nuorekas 55 rock miäs:-)
No toivottavasti sait tanssittajan.
Saukonkalliolla en ole koskaan käynyt mutta monella muulla lavalla kyllä. Yleisperiaate on se, että pienille lavoille mennään oman parin kanssa ja suurilla lavoilla käyvät enimmäkseen sinkut eikä niillä tanssittajaa tarvitse mukanaan tuoda. Valitettavasti lavoilla on yleensä aina naisenemmistö eikä isoillakaan lavoilla naisille ihan joka tanssiin tanssittajaa löydy. Illan mittaan on kuitenkin yleensä kerran tai kaksi naistenhaku ja silloin kannattaa olla nopea!
Mukavaa tanssikesänjatkoa!- Cate3
Kiitos tiedosta :)- olen vähän noviisi tässä suhteessa(aikaa on kauan ed. käynnistä) kun tanssia tekisi mieleni, muttei baareissa viitsisi notkua-kävinkin toisella lavalla, kuin Saukonkalliolla. Huomasin kyllä, että parin kanssa olisi huomattavasti hauskempi mennä, mutta sain kuitenkin tanssia mukavasti>se ns. "tyrkyllä seisominen" on kyllä aika huvittavaa...täytyypi vielä yrittää uudestaan jonnekin sitten isommalle lavalle...
- Mahtuu hytkymään.
Vien sinut maitolavalle ja siellä kuuntelemme Anita Hirvosen Maitolavan prinsessaa.
- NUORTEN L.TANSSIT
Kiinnostaisi tietää, että tapaavatko nuoret/nuoret opiskelijaikäiset aikuiset käydä lavatansseissa ihan vain kavereiden kanssa aikaa viettämässä. Pari kaveriani oli käynyt jonakin viikonloppuna lavatansseissa. Kuulosti ensin hassulta, mut sitten rupesin miettimään ja oishan se tosiaan kiva ajanviettotapa jos enemmänkin yleistyisi nuorten pariin. Nuorten musiikkikin on mielestäni menossa kansanmusiikin suuntaan rokin ja peruspopin jälkeen. Saattaisi olla kysyntää korvatsärkevän diskobiletyksen ja dokaamisen lisäksi muunlaisillekin ajanviettotavoille meillä nuorilla :)
Jos tapaat/tiedät jonkun, joka tapaa käydä, kerro missä päin Suomea tätä harrastetaan!Vaikka en itse ihan nuori enää olekaan niin olen ilahtuneena huomannut, että yhä enemmän nuoria käy lavatansseissa ja tanssikursseilla. Nuorten määrä vaihtelee aika paljon lavalta toiselle. Poikkeuksellisen paljon nuoria käy esim. Yläneen Valasrannassa, johtuu paljolti varmaan turkulaisten nuorten lavatanssi-innostuksesta. Myös illan esiintyjä vaikuttaa nuorten määrään. Nuorten suosikkiyhtyeitä ovat esim. paljon jivetyyppistä musiikkia soittavat Neljän suora ja Varjokuva.
Eikun rohkeasti mukaan lavalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697067Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2573072SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521829Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11297Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31182Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51047- 101993
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40952Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0921