Aloitus jossa kerrottiin Lieksassa olevan niqabiin( niqab=vain silmät näkyy, muuten mustat kaavut päällä) pukeutuvia mamuja poistatettiin.
Vastaapa hyvä kukkahattu, miksi poistatit sen?
Vastaapa hyvä kukkahattu, miksi poistatit sen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Minä en tosin sitä ole poistattanut, mutta huomasin nimimerkin olleen herjaavan. En toista sitä, muistanet itsekin kun kerran kaipailet ketjua.
Mikä herjaava? Ketjun aloittajan nimmari oli jotain tähän tapaan: "ohi kulkiessa nähty".
NO älä yritä, jos näimme saman ketjun niin kyllä ihan eri meininki oli nimmarissa....alkoi mu.....
Oot sie tiällä 24/7 päivystänyt?
Meillä lieksa keskusteluissa on kielletty puhuminen maahanmuutosta, maahanmuuttajien rikollisuudesta, maahanmuuttajien tuista, maahanmuuttajien työllisyydestä sekä lastensuojelusta ja sosiaalitoimen tekemistä selkeistä virheistä. Puhuminen on sallittua maahanmuuttajiin kohdistuvista rikoksista sekä epäilyistä että suomalainen on toiminut rikollisesti maahanmuuttajaa kohtaan.
Tämä edellä oleva koskee suomi24 keskusteluja sekä facebookin lieksa keskustelua, joista jälkimmäisessä sinut viskataan pihalle ryhmästä jos keskustelet edellä mainituista aiheista. Ei olla kaukana pohjois-korean sensuurista.
facebookin lieksa ryhmässä saa vain ja ainoastaan julkaista kuvia lieksasta ja kehuja. l
ieksassa kun ei tapahdu mitään negatiivistä ja se toteutuu parhaiten kun lyödään laput silmille jokaiselle ja kielletään ikävien asioiden tapahtuminen.
facebookin keskustelussa saa yhtenä lisänä (kuvien ja kehujen lisäksi) keskustella vain euroviisuista ja lieksan lehden hienosta henkilökunnasta.
Jos tarkkoja ollaan, niin Pohjois-Korealla olisi opittavaa Lieksasta ja Lieksaa koskevista keskusteluista.
Lukekaa Pohjanmaan keskusteluja niin suomi24 kuin face....yhtäkään viestiä ei ole sensuroitu koskien mamuja ja keskustelu vielä rajumpaa kuin Lieksassa. Tiliotettakin jakavat ja kukaan ei poista.
Ovat tietoisia Lieksan harjoittamasta sensuurista koska sieltä suunnalta tulee kommentteja muille palstoille Lieksan sensuurista.
Ihanuuksien ihmemaa tämä on.
Finlandese kuulu huonov sensori http://www.youtube.com/watch?v=Vppbdf-qtGU
Kunnon lieksalainen tietää, että vain neutraaleista aiheista saa keskustella.
Ettekö yhtään ymmärrä miten älytöntä on päivästä toiseen valittaa: "Mamuista ei saa kirjoittaa mitään negatiivista." Kun samaan aikaan samassa ketjussa ja koko sivusto on täynnä negatiivista kirjoittelua mamuista. Kun sitten ylläpito joskus poistaa jonkin suoranaista väkivaltaan yllyttämistä, törkeää solvaamista, ihmisten nimiä tms. sisältävän kirjoituksen niin siitä ulistaan noin viikko miten suuri vääryys on taas tapahtunut.
Minä olen mieshenkilö, ikää 56 v. ja teen ihan just mitä haluan. En kysy sinulta enkä muilta
VOIT HAISTAA PASKAN!
TULIKO TÄMÄ NYT SELVÄKSI?
Miksi ketju poistettiin? Oliko mopo jo karannu käsistä tai polkupyörrä. Tehtiinkö ketjusta kaulaketju vai oliko vetoketju auki? Kuka söi munkin vai oliko luostarissa myös nunnia? Olivatko katoliset nunnat ilman kattoa vai illman nunnauuunin vai ilman ilmanraikastimia? Kuka vastaa? vastaako kukaan? Kukan voi syödä.
Olen se poistattaja!
En ole kukkahattu.
Olen aikuinen mies ja sellainen "sosiaalityöntekijä", että seurassani kannattaa käyttäytyä ihmisiksi.
En tee rikoksia enkä ole väkivaltainen ellei minua siihen pakoteta.
Muuten minä teen ihan just mitä haluan. En kysy sinulta enkä muilta rasisteilta.
Minun ei tarvitse!
Tuommoiselle "miehenkuvalle" kukallinen hame päälle, olet sen ansainnut!
Sinä tuommonen palikka, panisin perseeseen ja olisit hiljaa.
Siis rasistihomo? Aika veikeä yhdistelmä.
Ai olikin mies,ei haittaa, panisin silti. tuommosia nyhveröitä pannaan sörkässä janauretaan päälle.
Ja ei normaali aikuinen mies poistattele viestejä? Eli kyseessä on epänormaali kukkahamehyysäri!