Mitä palveluja nokian maistraatti tarjoaa? Onko enää vihkimistä?
nokian maistraatti
olikopölo
4492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No ei vihi eikä hautaa. Mene Tampereelle Hatanpäänvaltatielle ja ota morsian tai sulhanen mukaan.
liity nokian seurakuntaan,sieltä saat molemmat palvelut!
Olisi liityttävä taas kirkkoon. Kyllä tulisi vihkimiselle hintaa, kun verotettu tuloni oli vuonna 2012 vähän yli 80000 euroa. Enkä sitten muuhun pappia tarvitsisi. Olen jo kauan ottanut suoran yhteyden taivaaseen. Hyvin olen tullut toimeen, kun ei tarvitse maksaa tarpeettomille.
Jeesuskin kaatoi rahanvaihtajien pöydät temppelin esipihassa. Papit jakoivat myyntipaikkoja "pientä" korvausta vastaan. Raha kirstuun kilahtaa, sielu taivaaseen vilahtaa. Liukas kuin papin ku.... Isäni, sotaveteraani, kertoi karmeimman sotamuistonsa olevan sen, kun pappi tuli siunaamaan aseet Herran valikoidulle kansalle. Se tiesi aina suuria taisteluja, joissa isänmaamme parhaat pojat saivat kuka sankarikuoleman kuka elinikäisen vamman. Ja silti Suomi on hävinnyt ties kuinka kauan kaikki käymänsä sodat. Mannerheimikin voitti ainoastaan tämän kapinan, senkin saksalaisten avulla. 30000 punaorvon hoitamiseksi perustettiin Mannerheimin Lastensuojeluliitto, johon marsalkalta saatiin vain vaivoin lupa nimensä käyttämiseen. Että semmoinen jätkä!
Ei Nokialla ole enää maistraatin toimipistettä! Silloin kun oli sieltä sai hyvää palvelua. Pirkanmaalla on Tampereen maistraatin lisäksi sivutoimipiste Mäntässä. Oppikaa käyttämään nettiä vai viekö kapinan muistelu koko aivokapasiteetin?