Ahdasmielistä

Olen ahdasmielinen!
En pidä ajatuksesta että kerjäläisille pitää taata terveydenhuolto.
En pidä siitä että näille pummeille pitää turvata asuminen

Mutta minun vastustajani ne vasta ahdasmielisiä ovat; he eivät salli minun olevan ahdasmielinen
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se ehdotus asunnoista oli yksittäisen idiootin tekemä, niitä on nähty ennenkin. Ihmetyttää vaan se miksi noin typerä idea voi mennä läpi. Sen ymmärtämiseen pitäisi olla poliitikon 'järjenjuoksu'.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahdas mieli kirjoitti:

Olen ahdasmielinen!
En pidä ajatuksesta että kerjäläisille pitää taata terveydenhuolto.
En pidä siitä että näille pummeille pitää turvata asuminen

Mutta minun vastustajani ne vasta ahdasmielisiä ovat; he eivät salli minun olevan ahdasmielinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu