Jotenkin sopivaa, että ensimmäinen peli, jota lapsena pelasin, oli nimenomaan tämä peli, jossa olen ensimmäinen, eli kiistaton ykkönen:
http://www.pica-pic.com/#/mickey__donald/
http://www.pica-pic.com/#/mickey__donald/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Täsä olis myös hauska.
http://www.bobblebrook.com/games/coign-of-vantage
Sain banaanin, ja pelini loppui siihen. Jotenkin ironista.
Mutta toi Kylmäkden tulos on aivan järjenvastainen. Täytyy pelata peliä täydellisesti vähintään 25 tuntia putkeen, että saa tuollaisen tuloksen.
Sairas ihminen.
GAME B:llä tein sen tuloksen.
Elektroniikka-peleissä GAME A on yhtäkuin ALOITTELIJA.
Ensimmäinen peli, mitä pelasin, oli Pong 1970-luvulla. 20-vuotta taukoa ja sitten pelasin itseni pyörryksiin. Nykyisin nautin alkoholista.
Juu toi tulensammutuspeli oli ensimmäinen peli mulle. Jäin totaalisesti koukkuun elektroniikka-peleihin sen jälkeen, kunnes tuli Commodore 64 ♥
Killer app. meikäläiselle:
https://www.google.fi/search?hl=fi&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=608&q=commodore 64 bruce lee&oq=commodore 64 bruce lee&gs_l=img.3..0i19.2137.7923.0.8098.26.13.3.10.10.0.175.1258.7j6.13.0...0.0...1ac.1.18.img.tej_76QJLbM
Eli peli, joka sai minut vaatimaan vanhempiani ostamaan mulle kuusnepan.
Hienoa, että olet edes jossakin asiassa ykkönen.
Mickey & Donald -elektroniikkapeli kärsi Y2K -ongelmasta. Et arvaa, kuinka monta kertaa se 9999 -laskuri meni ympäri..
..todella monta kertaa.
Let Me Get This Straight..
Aku ruikkii kerrostalon katolla, ilman housuja?
Se sammuttaa kerrostalotulipaloa.
Huippu peli, mutta jos paras pitäisi valita, se on tässä. Kokeilkaa mutta varoitan, jäät pahasti koukkuun:
http://www.pica-pic.com/#/donkey_kong_jr/
Nintendo on olllut kova sana jo 1800-luvulta asti, otin selvää.
http://www.youtube.com/watch?v=McoySpeCQZo
Voihan pippeli miten kiva peli !!!!
Pelasitko sitä sammutus peliä?
Minusta Nintendon kultakausi oli nimenomaan 80-luvun alussa, kuten tää tulensammutuspeli.
Hessu ei välitä paskan vertaa, vaikka koko kerrostalo palaa. Mikki Hiiri voisi koko kapasiteetillaan keskittyä paikkailemaan tuota paloletkua, mutta Hessu vetää vaan lonkkaa.
Vìtun Hessu!
Rikkomisesta puheenollen..
Ala-asteella meillä oli tapana vaihdella noita pelejä keskenämme 80-luvun alussa, että riko sinä mun enkka ja minä rikon sinun.
Vaihtokaverini rikkoi kirjaimellisesti koko pelin. Väänsi sen keskeltä kahtia väärään suuntaan, jolloin koko avausviestissä mainittu vempele ei enää toiminut laisinkaan.
Katkeruutta.
Nintendo teki vielä tuohon aikaan pelejä, joita ei voi voittaa. Super Mario Bros. oli käänteentekevä peli.
Sen VOI pelata "läpi", vaikka loppulinnasta on tehty päättymätön, ellet valitse oikeita reittejä.
Ennätyksiä peleihin, jättämällä kone hurisemaan yöksi, kun joku OIKEA hakkeri olisi vain editoinut tulosta.
LOL.
Olet säällittävä ihminen, kylmät kädet.
Annoin scriptini pöristä vain sen aikaa, että pääsen ykköseksi.
25 tuntia.
Ihastuin Donkey Kong Jr. -peliin.
Lähestymistapani tulee olemaan täysin erilainen. Teen jokaisesta individualistesta tilasta shakki-ruudukon.
Víttu se apina tulee juoksemaan, näin teaserina teille.
Kyse ei ole siitä, mitä ohjelmointi-kieliä käytät, ainoastaan siitä, kuinka HYVIN niitä käytät.
Vastasiko kysymykseesi?
vìtun fry oli pakko voittaa. piste.
Kuka hemmetti jaksaa hakata elektroniikka-peliä 25 tuntia putkeen, syömättä ja nukkumatta?
Ohjelmoin scriptin, joka toimii täsmällisesti siten, miten itse ajattelen. Mielestäni aivan sama, vaikka nukun sillä aikaa, kun koodi toimii ja purskuttaa.
liian vaikeeta...ei osaa....
Pelasin 6 vuotiaana tätä kyseistä peliä. Ei voi olla liian vaikeaa.
olen vasta 3-vuotias.
Menkääs lapset löysille, eli istumaan potalle, koko ketju.
Kylmis on KUNINGAS!
rantsu ja kylmäkäsi esiintyy yllättävän usein samoissa yhteyksissä, kuten tuon mikkihiiri-pelin HIGHSCORE.
Donkey Kong Jr. tulee olemaan seuraava peli, jossa olen listaykkönen.
Tunnen aitoa kunnioitusta Nintendoa kohtaan, kun puhutaan 80-luvun alun elektroniikka-peleistä.