http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/hirvisaaren poissaolot-5202
Hirvisaari.Enää ei tervehditä eduskunnan käytävillä
Suomi on P maa
21135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kun käy harvoin...
Mutta talvellahan oli paljon lunta. Potkukelkka oli eläkemuorien käytössä kauppareissuilla eikä ehtinyt eduskuntaan.
Kyllä nuo persut vaan osaa sen mielensäpahoittamisen paljon paremmin kuin yksikään prinsessa satukirjoissa. Mutta onneksi satukirjat ovatkin enemmän totta, kuin persujen jorinat.
Moneskohan kerta jo tällä vaalikaudella kun edustaja Hirviösaari heittäytyy marttyyriksi ja aloittaa mediaboikotin lehtien juljettua kirjoittaa rötöstelystään? Kuudes, kahdeksas....?
Tässä edellinen tyylinäytteensä vain muutaman kuukauden takaa: http://www.ess.fi/?article=402428
Ken leikkiin ryhtyy, se leikin kestäkööt. Melkoinen neiti tämä Hirvisaari.
"Ken leikkiin ryhtyy, se leikin kestäkööt. Melkoinen neiti tämä Hirvisaari. "
"– Olen ollut pois täysistunnoista ja valiokunnista muka "ilman syytä". Niin ei puhuttu, Hirvisaari sanoo."
Ei epärehellisyyttä tarvitse sietää, vaikka sinä epärehellinen vihervasuri sitä puolustatkin?
Tuollainen toimittaja, joka kirjoittaa selkeän valheen ja aivan tahallaan, pitäisi antaa potku persuksiin välittömästi.
Juuri siksi äänestän edelleen perussuomalaisia, koska sielä edes pyritään rehellisyyteen ja sen vaalimiseen, muut vanhat puolueet eivät mokamalle hidasteelle edes korviaan lotkauta, mutta vaaleissa nähdään voittaako moraali ja rehellisyys ja uskon, että jytkynverran voittaa.
MIten ne vessanpöntöt ja ruskeat raidat? Vieläköhän on mieli pahana niistäkin?
Hail!-tervehdys
Jamesilla nyt on ollut kaikenlaista muuta...vaimon matkahuollon käynnistäminen ja kanava- jatsii ja ....... suojatyöläiselle jää aikaa puuhasteluun....
Käyttäkää internettiä ajatuksella ja ottakaa selvää mikä mies on James Hirvisaari. Jopa kiihkeimmät persu-fanit tulevat yllättymään ja järkyttymään.
Eduskunta saattaa olla Jamekselle aivan väärä foorumi, kun koko ajan tulee konfliktia.
Jospa James menisi vaikka metsätöihin mietiskelemään - siinä puuhommien ohessa - omaa käytöstään. Toivottavasti hän ei ole seuraavalla vaalikaudella enää kansanedustaja vaan jossain itselleen mieluisassa työssä eduskunnan ulkopuolelle.
Metsätyöt olisi varmaan kelpo vaihtoehto. Valtion virkaan, jos veturin kuljettaminen sellainen on, ei taida päästä kun on tuomio alla.
Se mitä minä löysin netistä Hirvisaaresta antaa kuvan jostain vinksahtaneesta lahkolaisesta.
Mietelmänsä metafysiikasta sisältävät niin monta asiavirhettä ja ristiriitaa per kappale, ettei niitä jaksa hirveästi kahlata.
Onko tuo Karitsanveren Ritarikunta oikeasti JH:n juttuja vai onko se jonkin tahon trolli tai mustamaalausyritelmä??
Soinille kelpaa kaikki.
Aivan kaikki.
Että meiltä Asikkalasta pitääkin olla tommonen kansanedustaja. Hävettää ja en ole ainoa...
>Että meiltä Asikkalasta pitääkin olla tommonen kansanedustaja. Hävettää ja en ole ainoa...
Minä taasen häpeän valehtelevia toimittajia ja kaltaisiasi vihervasureita joille moraali ja rehellisyys on vessapaperin arvoinen asia.
ps. vakuudet on ja pysyy!;) HEH heehheee!
Ja Timppa vaan nauraa röhkii ja pieree papattaa päälle??? Älytöntä.
Olet joku vajakkidemu?
Se Timppa on. Vähän väliä miettii siirtyiskö demuihin. Muista kun alkaa puhua persukokouksessa, niin sinä huudat tuon heti välihuutona. Ja jaktkat niin kauan, että vastaa.
http://www.james.pp.fi/bittikirkko/kvr.htm
http://reijaharkonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/93689-james-hirvisaari-kiihottaa-raiskauksilla
Ja tässä vielä...
Hiukan on Dzeimssillä minäkuva vääristynyt. Että ESS kehtaakin uutisoida kansanedustajien poissaoloista :D
Luulisi että kansanedustajan työt tehdään muualla kuin Vääksyn matkahuollossa laatikoita kantamalla.
http://jameshirvisaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/143508-kansanedustaja-lyo-essia
muuten....Hävettääkö tai vituttaako teitä Hirvisaaren äänestäjiä koskaan hukkaan mennet äänenne?