"- Peruskorjauksella on hyvä työllistämisvaikutus, ja siksi sitä on tuettava, Viitanen painottaa."
Tämäkin idiootti luulee että suomalaiset saisi nuo työt! Virolaiset kiittää hallitusta noistakin rahoista!
Tämäkin idiootti luulee että suomalaiset saisi nuo työt! Virolaiset kiittää hallitusta noistakin rahoista!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Virossa toimii 4000 - 5000 suomalaista yritystä ja voi olla, että osa tulevista korjausrakentamisen urakoista osuu myös niille? Tosin itse duunin tekevät todennäköisesti virolaiset rakennusalan ammattilaiset?
Siis demari-linja jatkuu...... valtio syytää rahaa yrittäjille mutta vähät välittää duunarista!
Viitanen on yksi tyhmimmistä demareista.Siksi varmaan pääsikin ministeriksi!
Nostaa hintoja, kuten viimeksikin. Putkirempan hinnat oikein hyppäs..
Onko Viitanen koskaan lausunut mitään älykästä? Sopii Jutan pariksi.
Harvinaisen typerä ja täysin taloudesta irrallaan oleva tyhjä ja perusteeton väite vaalikarjaa varten.
Demariladyilta on mopedi lähtenyt niin totaalisesti lapasesta, että puolueen tulevan puheenjohtajan ( huom! Ei puheenjohtajatar ) puolueen "peruskorjaus" vaatii vähän enemmän, kuin "pientä pintaremonttia".
Seuraavissa eduskuntavaaleissa puolueen äänimäärä tulee jäämään tuntuvasti alle 300 000. Palkansaajien silmäänviilaus ja "100 000" uutta työpaikkaa eivät mene enää perille.
Tuon "100 000" voi päivittää ajan tasalle ja lienee vähintään 110 000.
Pia Vitonen katso samalla ,että työt jää suomalaisten työvoiman käyttöön, eikä jollekin puskasta tuleelle firmalle.
Mie heitän pöytään halvimman tarjouksen.. Haen kiinasta porukan..