http://oulu.ouka.fi/kirjasto/kirjailijat/ylimaula/papint.htm
Voi herra jumala, jos olisit olemassa, kyllä ihmettelisit noita lestakepuhommia.
Voi herra jumala, jos olisit olemassa, kyllä ihmettelisit noita lestakepuhommia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Urpilaisen touhuja seuratessa olen tullut samaan lopputulokseen.
Hyvä, että olet päätynyt sitäkin kautta tähän lopputulemaan:
"Voi herra jumala, jos olisit olemassa, kyllä ihmettelisit noita lestakepuhommia. "
Onneksi maailma kehittyy siihen suuntaan, että yhä useampi uskaltaa uhmata tuota sisäsiittoista, sisäänpäin lämpiävää lestadiolaiskepulaista jumalan nimeen vannomista, jonka turvin tehdään pimeydhen tekoja, joitha ei itse saathanakaan antheeksi anthaisi. Niin hirveitä ne ovat.
Vastahan uutisoitiin, että lestakepujohtajien ote alkaa lipsua. Heitä ei enää uskota.
Ei heihin ole varmaan uskottu aikoihin, mutta lestakepuyhteisön uhkailu ja painostus on ollut vahvaa. Nyt kuitenkin yhä useampi eroaa tuosta liikkeestä. Pysyköön Juha Sipilä lahkolaisena, itse pysyn kaukana kaikesta, mikä vähänkään liittyy lestoihin.
Älä vain televisisota seuraa yhtöön mitään.
http://freepathways.wordpress.com/2011/04/27/televisiointi/#more-13775
On heIvetin sairasta hommaa tuo kepulestalaisuus.
Kaikki kepulaiset ei muuten ole lestoja, mutta kaikki lestat on kepulaisia.
Mikä on lestojen opin mukaan kaikkein pahin synti?
Muistelen joskus erään SRK:n merkkihenkilön venkuloineen lapsiin sekaantumisissakin niin, että hän kertoi maallisen oikeuslaitoksen toimivan kuten toimii, mutta sen antama tuomio punnitaan vasta silloin, kun oikeaoppiset astuvat taivaaseen.