AIDS-hoidot pitäisi aikaistaa

Näin säästyttäis tuhansilta turhilta kuolemilta. On nähtävä, että vastasyntyneet lapsetkin saattavat periä HIV:n. Syyttömiähän lapset on vanhempiensa mokailuihin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eläinkunnasta lähteneet sairaudet, myös Ebola-virus ovat tulleet lopullisesti mukaan ihmisten sairauksiin. Ovat vaikeita kalliita hoitaa.

Äänestä

lisää, kyllä sit helpottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tutkittu juttu kirjoitti:

Näin säästyttäis tuhansilta turhilta kuolemilta. On nähtävä, että vastasyntyneet lapsetkin saattavat periä HIV:n. Syyttömiähän lapset on vanhempiensa mokailuihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu