persuja väkätetään rasisteikis.

Ei onnistu. Kansa tietää ja kannatus nousee yle uutisoinnista huolimatta.
Seuraava nolo mahalasku uutisoinnille tulee sosiaalisen median kautta. Euvvostoliiton sensuuri on vanhanaikaista.
886
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Telkkarin iltauutisissa toimittaja jankkasi vai maahanmuuttokriittisyydestä Soinilta.
Toimittajan tausta tuli ainakin selville.

Äänestä

Häh? Sen takiahan niitä persuja äänestetään.

Äänestä

Suomalaisista on aika moni maahanmuuttovastainen.

Enkä todellakaan ihmettele...

Maahanmuuttovastainen ei ole samaa kuin Rasisti.
Ihan vaan tiedoksi.

Äänestä
  • Kyllä se vaan tuntuu että kaikki maahamuuton kritisointi on nykyään rasismia.

    Äänestä

Perussuomalaiset ovat rasistisen panettelun uhreja!

Äänestä

Persujen suosio kasvaa joka kerta, kun Yle kertoo puolueen olevan maahanmuuttokriittinen. Uskoakseni suomalaiset arvostavat juuri sitä asiaa eniten persuissa.

Äänestä
  • REHELLISYYTTÄ, ja VASTUUTA TÄMÄN MAAN ja KANSAN TULEVAISUUDESTA, ja VASTUSTAMME ÄÄLIÖMÄISTÄ JA TÄYSIN MUNATONTA MEININKIÄ, JA NAURETTAVAA ja ILJETTÄVÄÄ SUVAITSEVAISUUTTA, jossa EI SAADA EEES KARKOTUSPÄÄTÖKSEN SAANEITA ULOS MAASTA, VAAN SELLAISETKIN HUIJARITKIN TUODAAN TÄNNE TAKAISIN , KUN ULOSLAITTAJAT PELKÄÄVÄT RASISMIN LEIMAA,-ja SELLAISET HEIKOT ÄÄLIÖT OVAT PÄÄTTÄMÄSSÄ ASIOISTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    JA NE HAMPPIMUSLIMIHUNSVOTIT JATKAVAT TÄÄLLÄ RAISKAUKSIAAN, VÄÄRILLÄ PAPEREILLA, JA MEIDÄN VERORAHOILLA, EIVÄTKÄ KOSKAAN PISTÄ KÄPÄLIÄÄN TYÖNTEKOON , ja VEROJEN MAKSUUN, senkun VAIHTAVAT bitserioidensa jatkajaa, ja TAAS UUDELLEEN SAAVAT STARTTIRAHAT, ja MUUT AVUSTUKSET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    TÄTÄ JÄRJETÖNTÄ MENOA VASTUSTAMME.-ja NÄYTTÄÄ, ETTÄ AINOANA VIISAUDEN JA JÄRJEN PUOLUEENA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    SEKÖ OLISI RIKOS ?????????????????????????????????????????????

    Äänestä

okei persuissa on muutama rasisti.. Mitä se on sinulta pois?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi on. kirjoitti:

Ei onnistu. Kansa tietää ja kannatus nousee yle uutisoinnista huolimatta.
Seuraava nolo mahalasku uutisoinnille tulee sosiaalisen median kautta. Euvvostoliiton sensuuri on vanhanaikaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu