Romani kulttuuria Lahdessa

http://www.ess.fi/?article=419847

On se vaan hassua kun tietyille ryhmille aina sattuu ja tapahtuu.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin, vaikka näitä ei olisi kuin yksi tai vaikka sata, niin aina ne käyttäytyvät rodulleen ominaisesti. Sama juttu somalit ym muslimit. Ei näitä voi muuten käsitellä kuin rodun tai etnisyyden mukaan, eli hyväksyä tai ei koko lössi. Rasismi olisi erinomainen keino suojautua tältä saastalta. Maanpetturihyysäreitten mielestä se on kuitenkin rikollista, mikä on täysin käsittämätöntä.

Äänestä

50 kpl yksittäis tapauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkkailija... kirjoitti:

http://www.ess.fi/?article=419847

On se vaan hassua kun tietyille ryhmille aina sattuu ja tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu