Suomi on pikkuruinen . Siksi itsenäisyys tärkeämaa

Meidän täytyy itse halliota omaa maatamme, muuten täällä hilluu kaiken maailman musterit ja mitkä vaan vallassa
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maahanmuuttajat sikiää. Ottavat vallan ja saat katsella sivusta..

Äänestä

Maamme on pikkuruinen siksi tarvitsemme hyvää selkänojaa.. kuten Natosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


irti EU:sta kirjoitti:

Meidän täytyy itse halliota omaa maatamme, muuten täällä hilluu kaiken maailman musterit ja mitkä vaan vallassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu