onhan se islamilainen maailma pahasti jälkeenjäänyt länsimaisesta maailmasta.
Yhtään löytöä tai merkittävää keksintöä ei sieltä ole tullut yli seitsemään vuosisataan,kyllä jo se kertoo aika paljon missä mennään.
Esko Valtaojalla on hyvä kolumni asiasta.
http://www.ts.fi/mielipiteet/kolumnit/391389/Islamin todelliset viholliset
Ja jatkuvasti tappelevat muslimit ihan keskenäänkin,sitten täällä kaukana suomessakin joudutaan ottamaan näitä muslimi turvapaikanhakijoita vastaan.Saavat täällä sitten kaiken ilmaiseksi,ja osa(huomattava) heistä elääkin täällä koko loppuikänsä sosiaalituilla,mutta monet eivät kaikesta tästä huolimatta halua sopeutua kristittyyn yhteiskuntaan - siis islam ei sopeudu.
Yhtään löytöä tai merkittävää keksintöä ei sieltä ole tullut yli seitsemään vuosisataan,kyllä jo se kertoo aika paljon missä mennään.
Esko Valtaojalla on hyvä kolumni asiasta.
http://www.ts.fi/mielipiteet/kolumnit/391389/Islamin todelliset viholliset
Ja jatkuvasti tappelevat muslimit ihan keskenäänkin,sitten täällä kaukana suomessakin joudutaan ottamaan näitä muslimi turvapaikanhakijoita vastaan.Saavat täällä sitten kaiken ilmaiseksi,ja osa(huomattava) heistä elääkin täällä koko loppuikänsä sosiaalituilla,mutta monet eivät kaikesta tästä huolimatta halua sopeutua kristittyyn yhteiskuntaan - siis islam ei sopeudu.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Montako Nobelin palkinnon saajaa niitä olikaan jotka on muslimeita,verrataan sitten vaikka juutalaisiin palkinnon saajiin.
mikä ihmeen kristitty yhteiskunta?
Anteeksi nyt vaan hyvä sytävä, mutta olemme kristitty yhteiskunta.
On se hyvä tai ei niin se teki tämän yhteiskunnan.
Jos islam olisi vallannut Suomen 1200 luvulla eikä Ruotsi niin olisimme islamilainen yhetsikunta.
jos taas ateistit .. niin no nehän kuoli. Ei ole ateistista yhteiskuntaa missään.
Kiina on ateisteja täynnä johtoa myöten. Samoin Pohjois-Korea. Joten äläs valehtele.
Ei ole. Kukaan ei ole mitään pakolla.
Se että ko maat ja NLiitto myös, pakottivat ihmiset ja ihmiset sanoo ja ajattelee mitä johto pakottaa niin se ei kuitenkaan tee ihmisestä sitä mitä se valehtelee ja me emme voi tietää mitä ne oikeasti ajattelee.
Minä en pidä pakolla ateistiksi hakattua ihmistä ateistina, pidätkö sinä ja todellakin?
Voi olla voi olla ettei ole mutta eikö vapaa tahto ole paras tae sitä mitä on?
Tekin hakkasitte minusta ateistin ulos, kiitos siitä kulta.
Mieti miten noiden kaikki oma elämä on kiinni siitä että tottelee johtajaa ?
Onko se mitä ne sanoo sinulle silloin totuus?
Voi voi ajatusmaailmaasi kultapoika.
--- ja nyt sä taas suutut minulle kun et pärjää kanssani.
Ja haet ne hullut kaverisi tänne haukkumaan minua .... onko se taas oikea totuus asioistamme?
"Yhtään löytöä tai merkittävää keksintöä ei sieltä ole tullut yli seitsemään vuosisataan,kyllä jo se kertoo aika paljon missä mennään."
Nekin keksinnöt ne varasti tappamiltaan roduilta.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4849271/#comment-62267453
Olen plokiini kirj siitä enemmänkin, en vaan jaksa etsiä.
http://sinnef.blogspot.fi
Ei ole mitää syytä olettaa että arabit olisi ikinä keksineet yhtään mitään.
Näyttävätkö nuo keksijöiltä?
Älä sentään liioittele.
Alkemia, alkoholi (edellisen seuraus), astronomia, algebra, algoritmi, kemia.
Sekä antiikin tiede että intialainen matematiikka (mukaan lukien mullistava keksintö käyttää nollaa) tulivat Eurooppaan arabien kautta. Muuten ne olisivat kadonneet.
Islamin tiede hävisi idässä mongolien hyökkysten ja lännessä Espanjan kristillisen reconquistan seurauksena. Nämä kaksi hyökkäystä suunnilleen samaan aikaan tuhosivat islamin merkittävät tieteen ja kulttuurin keskukset.
Oliko niillä apinoilla oikein keskukset, missä raiskattiin siskolapset ja sitten opetettiin kivittämään oikean kokoisilla kivillä?
Eihän se tapa niiltä hirviöiltä minnekään ole kadonnut, vai etkö seuraa uutisia.
Kaikki luettelemasi asiat alkoholia lukuunottamatta ovat peräisin muslimien ryöstämiltä kansoilta.
Antiikin kreikan filosofia oli tosiaan vaarassa kadota katolisen kirkon aloittaman hävityksen jäljiltä, mutta miten niin intialainen matematiikka olisi kadonnut?
Kiitos ja kuittaus.
Ja taas egyptissä kuohuu ja sisällissota on lähellä,tätä se on muslimien kanssa.
Ho hoijaa niin on.
Mitä ylipäätään meille suomalaisille kuuluu toi islamilaisten taistelut - tapelkoot keskenään, mitä ne tänne tulee tappelee - menkööt sinne Afrikkaan tappelee.
Mitä se Räsänenkin on ottamassa 51 syyriasta ” kun on sen verran kiintiöpakolaisten paikkoja jäljellä” .
V. i . *. *. u. sittenkin ja katsokaakin ettei yhtäkään enempää koko tänä vuonna Suomeen.
Mutta on aivan uskomatonta nynnyilyä aloittaa sota ja kun jää tappiolle niin ison miehet lähtevät karkuun
O . K . S . E . T . T . A . V . A . A
Tulevat tänne tappamaan jos vaikka täällä onnistuisi tappamaan enemmän nopeammin ja paremmin
Jahas meillä on uusi Mover. Se on taas poistanut eiliset – Ne menee sitten plokiin – tiedätte osoitteen.
http://sinnef.blogspot.fi/2013/07/taas-uusi-mover-poistelee.html
Toivottavasti ne on sitten kristittyjä ne 51.
Ei yhtään helpompaa, musta on musta vaikka USA.ssa paistaisi.
Katsokaa nyt mihin musta pressa USAn laittoi.
Mitään mustat ei osaa oikein.
Ne kun on täysin rasisteja : itse vakoilevat ja jos joku vasikoi niin tappavat niinkuin mustat aina
Musta pressa pilasi USAn
Syyrialaiset eivät kovin mustia ole.
Ihan riittävän mustia sydämeltään.