Rankaiseeko Jumala kaikkia niitä piispoja, kardinaaleja sekä paaveja jotka ovat vuosisatojen ajan piilottaneet pieniä viattomia lapsia raiskaavien pappiensa toimet.
http://areena.yle.fi/tv/1928286
Tärkeä kysymys
2
157
Vastaukset 2
epätietoinen
vastaus
Kaikki teot tulevat julki viimeistään tuomioistuimen edessä,jumlalat ei jää mitään huomioimatta.
Kaikki joutuvat vastaamaan siitä mitä ovat jättäneet tekemättä.
Jeesus kerran kysyy sitä lainaa minkä hän on meille antanu hoitdettavaksi,viimeisellä tuomiolla ellemme ole sitä ennen tehneet parannusta.
Mutta pelkurit, luopiot ja iljetysten kumartajat, murhamiehet ja irstailijat, noidat, epäjumalien palvelijat ja kaikki valheen orjat saavat tämän palkan: he joutuvat tuliseen järveen rikinkatkuisten lieskojen keskelle. Tämä on toinen kuolema.Ilm 21:8,tämä osa on kaikille uskottomilla työntekijöilla,mys kirkon miehillä.
Eipä näytä hyvältä ilman parannusta.- OttoPetteri
Ei tietenkään!
Esim. lestadiolaisten keskuudessa lahko on jo tällaiset synnit antanut anteeksi, joten ei niistä enää tuomita. Anteeksianto perustuu sekä "katumukseen" että kyseisten tekojen tekijä on lahkon johtajiin kuuluva.
Korkeintaan lestadiolaisen lapsenraiskaajan ja insestin kohde saataa joutua helvetin kiirastuleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1491215Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1191038Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset214780En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765- 63725
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25716- 135696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57622- 44621
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss58554