Tärkeä kysymys

epätietoinen_-_

Rankaiseeko Jumala kaikkia niitä piispoja, kardinaaleja sekä paaveja jotka ovat vuosisatojen ajan piilottaneet pieniä viattomia lapsia raiskaavien pappiensa toimet.


http://areena.yle.fi/tv/1928286

2

157

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epätietoinen
      vastaus
      Kaikki teot tulevat julki viimeistään tuomioistuimen edessä,jumlalat ei jää mitään huomioimatta.
      Kaikki joutuvat vastaamaan siitä mitä ovat jättäneet tekemättä.
      Jeesus kerran kysyy sitä lainaa minkä hän on meille antanu hoitdettavaksi,viimeisellä tuomiolla ellemme ole sitä ennen tehneet parannusta.

      Mutta pelkurit, luopiot ja iljetysten kumartajat, murhamiehet ja irstailijat, noidat, epäjumalien palvelijat ja kaikki valheen orjat saavat tämän palkan: he joutuvat tuliseen järveen rikinkatkuisten lieskojen keskelle. Tämä on toinen kuolema.Ilm 21:8,tämä osa on kaikille uskottomilla työntekijöilla,mys kirkon miehillä.
      Eipä näytä hyvältä ilman parannusta.

    • OttoPetteri

      Ei tietenkään!
      Esim. lestadiolaisten keskuudessa lahko on jo tällaiset synnit antanut anteeksi, joten ei niistä enää tuomita. Anteeksianto perustuu sekä "katumukseen" että kyseisten tekojen tekijä on lahkon johtajiin kuuluva.
      Korkeintaan lestadiolaisen lapsenraiskaajan ja insestin kohde saataa joutua helvetin kiirastuleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      79
      1188
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      29
      865
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      725
    4. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      599
    5. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      577
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      180
      562
    7. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      530
    8. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      123
      520
    9. On ollut syyllinen olo viime päivinä

      Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si
      Ikävä
      23
      460
    10. Maajussi-Tarjan Marko-rakas täräyttää suhteen alusta - Meinasi tulla hätä käteen Viinijuhlilla

      Maajussi-Tarja ja Marko löysivät toisensa pari vuotta sitten romanssimielessä. Nyt Marko kertoo suhteen alusta: https:/
      Maajussille morsian
      3
      447
    Aihe