Rankaiseeko Jumala kaikkia niitä piispoja, kardinaaleja sekä paaveja jotka ovat vuosisatojen ajan piilottaneet pieniä viattomia lapsia raiskaavien pappiensa toimet.
http://areena.yle.fi/tv/1928286
http://areena.yle.fi/tv/1928286
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
epätietoinen
vastaus
Kaikki teot tulevat julki viimeistään tuomioistuimen edessä,jumlalat ei jää mitään huomioimatta.
Kaikki joutuvat vastaamaan siitä mitä ovat jättäneet tekemättä.
Jeesus kerran kysyy sitä lainaa minkä hän on meille antanu hoitdettavaksi,viimeisellä tuomiolla ellemme ole sitä ennen tehneet parannusta.
Mutta pelkurit, luopiot ja iljetysten kumartajat, murhamiehet ja irstailijat, noidat, epäjumalien palvelijat ja kaikki valheen orjat saavat tämän palkan: he joutuvat tuliseen järveen rikinkatkuisten lieskojen keskelle. Tämä on toinen kuolema.Ilm 21:8,tämä osa on kaikille uskottomilla työntekijöilla,mys kirkon miehillä.
Eipä näytä hyvältä ilman parannusta.
Ei tietenkään!
Esim. lestadiolaisten keskuudessa lahko on jo tällaiset synnit antanut anteeksi, joten ei niistä enää tuomita. Anteeksianto perustuu sekä "katumukseen" että kyseisten tekojen tekijä on lahkon johtajiin kuuluva.
Korkeintaan lestadiolaisen lapsenraiskaajan ja insestin kohde saataa joutua helvetin kiirastuleen.